• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Photoshop plugins :)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

montezuma

Intern
7 ноември 2007
40
3
Zdravo na site cuvstvuvav potreba deka treba da se oformi vakva tema
Me interesira korisnicite za photoshop kakvi plugini koristat i za koja namena

Eve jas ke navedam eden plugin po ime Viveza odlicen za highlighting i slicno ke postiram i nekoj primer naskoro kade sto go imam koristeno

Se nadevam temava ke vi se dopadne i ke razmenime povekje mislenja :)

Pozdrav
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
до пред некое време користев topaz но баралив
научив како да го постизам тој ефект без него само со smudge, и некои стандардни филтери
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,267
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно