• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Photoshop help wanted - Не се пишува текст со type tool

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
368
233
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Ве молам за помош. Користам фотошоп 8 год и ова досега не ми се случило. Почнав да правам нешто, напишав еден збор со type tool и после кога сакав да напишам друг текст во друг text layer, текстот едноставно не се појавува. Куцаш карактери вo layer се појавуваат како содржина, но не и на екран. Пробав со сосема нов документ, во прв момент штом кликнам може да напишам текст, ама ако после се вратиш да го едитираш, готово. Побарав некое решение на google, ништо не помогна. Инсталирав и најнов 2021 фотошоп, пак исто. :mad::mad::mad:

Едит: Сега пробав пак, ако земаш рандом да куцаш пример први 10 карактери нема да се напишат, па ќе почне да се појавуваат букви. Тастатурата е сосема ок, пробано во Word :LOL:
 
Последна промена:

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,944
3,315
Да не имаш по грешка пишано голема вредност за вовлекување на текстот?! Или некој таков параметар што го бутка текстот?
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,956
4,221
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Да не имаш по грешка пишано голема вредност за вовлекување на текстот?! Или некој таков параметар што го бутка текстот?
И мене тоа ми текна ама после прочитав дека инсталирал нов фотошоп?! Не знам дали е можно тоа подесување да го памти и после реинсталација...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,439
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно