1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Photoshop CC 2018 ситен текст

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од bokiscout, 6 oктомври 2019.

 1. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,708
  2,001
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  - 15" лап топ (assus vivobook x 510 u)
  - 1920 х 1080 резолуција и 125% scaling
  - photoshop cc 2018 со 100% scalling е многу ситно
  - photoshop cc 2018 со 200% scalling е многу крупно

  Има ли некое чаре за да се форсира custom scaling?

  Испратено од SM-A405FN преку IT.mk форум апликација
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,893
  6,513
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Кој текст ти е мал. Мене вака ми е наместен (Windows на 125%), а фотошоп како на сликата. Исто фулл хд, 15.6 инчи.

  IMG_20191006_145900.jpg IMG_20191006_145747.jpg
   
  bokiscout, gOJDO и на moongose им се допаѓа ова.
 3. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,708
  2,001
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel
  Интересно, со истиот сетинг го рендерира целото UI како да нема скејлинг, како да го игнорира она 125% scaling подесувањето од windows-от...

  Ке бришам се фотошоп од корен. Ке инсатлирам на ново може е конфликт со подесувања од некоја постара верзија... Што знам. Ке пробам.
   

Сподели

Вчитување...