1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Photo box во Скопје?

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од TylerMkD, 20 ноември 2019.

 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  Ми треба мала помош - дали и каде во Скопје може да се најде Photo box (се надевам тоа е називот) со осветлување?

  [​IMG]

  Нешто налик на ова...
   
 2. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  873
  854
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Tabletop Shooting - Lighting and Studio
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,833
  26,045
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ја го порачав од али. Ако ти е само за еднаш ќе ти го позајмам...
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  @FiC DoGG фала на инфо, јас ваков шатор имам, ама ми треба со рефлектор...

  @Fatal1ty_ не ми е за еднаш, ако нема во МК ќе нарачам, само ми треба нешто поитно па затоа мислев во СК да го купам. Единствено ако тебе не ти треба во моментов, па да го купам од тебе и да ти нарачам комплетно нов онлајн?
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  Гледав на нет, мислам нема тоа што ми треба. Ќе се јавам да видам...
   
 7. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  765
  2,557
  27 Јануари 2014
  Машко
  Нема во пикс плус такви какви што бараш. Ако веќе имаш бокс, можеш со лед сијалици да го добиеш истото.
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  Имам шатор вака нешто

  [​IMG]

  Некој совет за лед сијалици за него?
   
 9. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  765
  2,557
  27 Јануари 2014
  Машко
  Јас ги користам овие. Со 2 добивам екстра добро светло. Било кое лед светло од овој тип ќе ти заврши работа. Не знам каде ги гледав ама имаш и поефтина варијанта во Скопје или на Алиекспрес. Толку се моќни некогаш што од надвор лепам а4 лист за да дифузира дополнително.
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  560
  391
  11 Февруари 2016
  Машко
  Друже имам и бокс и сијалици кои што не ги користам и сега ме потсети дека не ги ставив и нив за продажба со никонот. Можа, комплет да ти ги продадам.
   
  TylerMkD, gOJDO и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,833
  26,045
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Може и така. Ќе ти дадам линк да видиш каков е. Ако ти одговара нема проблем, секако ако не најдеш боље решение.
   
  На TylerMkD и masterwu им се допаѓа ова.
 12. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,712
  30 Мај 2010
  Zgatar од Косово, имаат достава до МК за неколку дена.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  Прати ми линк, јас планирам да одам подоцна во Пикс Плус со еден пријател, веројатно како што препорача @M.Pix можам да земам рефлектор/и за да го дополнам шаторов што го имам.
   
 14. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  Сега гледам ова, прати ми ПП со детали - ако одговара да си завршиме двајцата работа би било топ. :)
   
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,164
  3,520
  7 ноември 2014
  Машко
  Дечки, земав рефлектор од Pix Plus со сталак, мислам дека ми заврши работа. Во иднина може ќе земам уште еден во комбинација со soft box.

  @Fatal1ty_ бидејќи несебично се понуди, рачунај ако ти треба дополнителен рефлектор/сталак/софтбокс слободно пиши ми. :)
   
  DaVoRkNe, masterwu, M.Pix и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. marv
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,845
 2. Vavo
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,405
 3. spiderman
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,457
 4. Velix
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  883
 5. CykaBlyat
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  444
Вчитување...

Сподели

Вчитување...