1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Philips TV

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од PsyShadow, 11 Мај 2015.

1. PsyShadow

PsyShadow
    Intern

74
    1
    9 Април 2007
    Imam Philips TV 55 inchen ne znam tocno koj model e, go zedov od amc, imam problem so filmovi od usb ili hdd...na pocetokot se beshe Ok, ovie nekolku dena pocna da mi pravi problem, posle 15 sekundi od filmot pocnuva da secka, preripuva po 20 sekundi...ne e do usb probav so 5 razlicni usb-a i 5 razlicni kompjuteri i 5 razlicni formati...Ima nekoj nekakvo iskustvo so vakvo neshto?

2. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,106
    10,397
    23 Јануари 2008
    Манга
    да не ти прегрева телевизорот? Дали е оддалечен од ѕид и дали околу него има простор за ”дишење”?

3. PsyShadow

PsyShadow
    Intern

74
    1
    9 Април 2007
    Na zidot e zakacen ama pravi problemi samo so usb, onaka nishto nema problemi....mozda e do firmware ? Mu napraviv update ama ne praveshe vednash problemi, pokasno pocna...

4. krema

krema
    Professor

8,603
    8,342
    24 Јуни 2009
    Машко
    Дали проба со друг рип, можеби некои кодеци не ги добро декодира. Не спомна за каков квалитет на видео станува збор!

5. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,474
    3,372
    11 Декември 2008
    Машко
    Проба ли со филмови од овие рипови YIFY, Sparks?

На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kirev

kirev
    Unstoppable

5,336
    3,727
    31 Мај 2010
    Машко
    ICT ветеран
    http://yts.to

На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Heruvin

Heruvin
    Gaining Experience

108
    87
    5 ноември 2010
    Во прилог на твојата работа,и јас имам од таа марка ТВ,само е стар некаде 3 години и е 32 инчи.Инаку е надградуван последно,но тоа нема врска веројатно имаат проблеми со хардверот,истата работа ја прави и кај мене со УСБ,јас пробав наместо директно(демек загрева),извадив мал кабел и УСБ-то го приклучував на него,но ете знае кога се високо компресираниформати,да сецка или да ги поткочува,значи не може баш глатко да ги отвора,а исто ми се случува некаде на пример при крајот на филмот,20 до 15 минути да го исклучи филмот и не го прикажува,додека на ПЦ слободно можам да го изгледам,до сега чаре не сум нашол,како и да е сигурно имаат некоја мана,што овде не можат да ја откријат.Предлог,пошто ти е од АМЦ,има на форумов нивна дискусија,прашај ГИ СТРУЧЊАЦИТЕ ,нивни расположени се за дискусија.

8. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,474
    3,372
    11 Декември 2008
    Машко
    Не сум ја знаел :) само Нортонов полуде од некои web attacks.

9. hebocig

hebocig
    Gaining Experience

653
    139
    7 Јануари 2010
    Машко
    Самсунг телевизорите со исти перформанси се малку поскапи од Филипс. Дали вреди да се дадат тие "малку" пари?

10. TylerMkD

TylerMkD
    Unstoppable

1,975
    3,222
    7 ноември 2014
    Машко
    Ако под малку за тебе е 30-50%.

11. Daniel86

Daniel86
    Guru

2,574
    6,361
    28 Мај 2013
    Машко
    Електроника
    Вреди секој денар. Во Самсунг досега не сум начекал некој ѓубре процесор, само ѓубре електролити. Во Филипс.... се е ѓубре внатре, почнувајќи од штампа па се до панел. Двапати менувам процесор на една 32-ка, двапати ме секса со различни симптоми, и на крај ми текна да пребарам да купам нов процесор. Се ми стана јасно....
    http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20151231022231&SearchText=mt8222tmmu

На mdeni, olikomerc, goce03 и уште 2 други им се допаѓа ова.
  12. hebocig

hebocig
    Gaining Experience

653
    139
    7 Јануари 2010
    Машко
  13. bobipp

bobipp
    Gaining Experience

273
    138
    13 ноември 2009
    Не очекувај многу. Ептен се продадоа од овој модел во сите тех. продавници за празнициве а веќе има поплаки дека андроидот им е спор, па дури и некои се жалат на дамки и линии на средината на екранот.

14. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,106
    10,397
    23 Јануари 2008
    Манга
    Gravedigger! Темата е од пред 7 месеци, ама коментаров твој вреди да се реплицира! Кој модел на Самсунг со исти пеформанси е поскап од кој модел на Филипс? :rolleyes:

15. Pane24

Pane24
    Unstoppable

3,936
    2,909
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Чаре само - ХДМИ излез од компјутерот и 10 метарски долг кабел и приклучи си го на телевизорот и пушти си филм од компјутерот и мирна глава .

На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
  16. hebocig

hebocig
    Gaining Experience

653
    139
    7 Јануари 2010
    Машко
    Немаат Android Full HD Led TV 32 инчен.

17. Биџоски

Биџоски
    Intern