• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Philips 40PFH5500/88

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
774
481
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Android Lollipop...
Smart IPTV(вклучена лиценца за апликација, но не и претплата)
Google Play, Google Music, Youtube, Deezer, Netflix, AirPlay (преку апликација), Plex... SoundCloud Casting (претпоставувам и MixCloud)...
подржува Miracast, DLNA стримање од LAN мрежа, Bluetooth, HDMI ARC, Toshlink, Card Interface и Chromecast...

Форумска цена фиксно 13к или СООДВЕТНА замена (PS4, CPU+RAM, combo постара генерација MB+CPU+RAM...)

оти не е логично да праќам по карго толкав 40" екран без соодвета кутија (која мистериозно ја снема) подигнување на ТВ од лице место !!!
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
774
481
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
бамп бејбе...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
774
481
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
бамп уше еднаш...
ако не се пријави никој сериозен или ќе го дадам на тате
или ќе го користам
за YouTube, SoundCloud, MixCloud, Deezer стримање на музика...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
774
481
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
се повлекува од продажба... Јас и Тате ќе гледаме Фудбал, додека некој/и ќе спремаат грицки...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,718
Мислења
849,333
Членови
29,441
Најнов член
hristijand1
На врв Дно