• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Петиција за Paypal во Македонија

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Собрала се дружина да га е*е Божина... а Божин нигде га нема...

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Стара кумановска поговорка... и што ке се случи ако некој ја потпише петицијата?
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
Собрала се дружина да га е*е Божина... а Божин нигде га нема...

:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Стара кумановска поговорка... и што ке се случи ако некој ја потпише петицијата?
haha...
pa demek ako ja potpisat dovolno lugje...ke ima effect... ja licno ne veruvam deka samo edna vakva peticija moze nesto da napravi..ama vredi da se probam..da ne bideme pesimisti do tolku.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Jas ja potpisav zatoa sto mi treba PayPal i mislam deka idejata e dobra. Nekoj treba da se zamisli zosto sme izbrisani od listata na PayPal
Izbrisani sme zatoa sto kaj nas ima mnogu takvi koj zloupotrebuvaat se i sesto ako se sekavas do pred nekoe vreme bevme na BLACKLIST i na E-Bay makar sto retko ima stvari so ke ti doletaat tuka no sepak blacklist si e blacklist
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Потпишав ама сум песимист... и тоа голем... ова пред се зависи од Македонија и македонскиот банковски систем.
Албанија можеби имаат пејпел ама само за праќање но не и за примање пари, Србија истотака не е поддржана од пејпел...
Ќе помине време додека не додадат на пејпел, до тогаш барајте алтернативи...
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Edno malo prasanje bidejki ne znam kako da pratam mail do nekoj admin da prasam vo vrska so ova na mail imam dobieno mail vo vrska so ovaa tema za peticijava da se potpisam pa sakam da prasam dali dokolku zaminam na linkot od stranava od tuka moze nekoj da go procita mojot mail odnosno dali moite podatoci koj gi imam dadeno tuka se nekako zastiteni ? Blagodaram i se izvinuvam ako e ova offtopic
 

ivvan

Баниран/a
11 ноември 2007
52
2
www.pic.mkd.net
Kolku i da go posakuvam ova so paypalot, tolku sum po pesimisticen...no pred se realen...
Nemame ni edna salam banka, bankarski sistem +-0 (samo zatvaraat banki, nelikvidnost, stecaj, gluposti), stranski banki (mali ribi ko procredit i unicredit ili kako bese...) i sakame paypal... Abe dobro e so imame western union niv nemoze da gi izlazeme. Toa so paypal nema da se desi vo slednive 5-6 godini pa ne peticija, podnesete ustavno baranje... Realnost: seuste Visa kreditnite karticki ni gi odbivaat pri kupuvanje od internet (1and1, godaddy...za shopping i slicno) A paypal bara i sistem za preflanje na pari, i direktna proverka na bankovata smetka (da user i pass za validacija, i ti pravat proverka na bankovata smetka po internet :paypal verifyed) a nekoja banka da ima dobar web panel?:?
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
За жал, сајтот е само обид некој да заработи добро..

Еве како треба да изгледа online петиција: http://www.noooxml.org/petition-mk

:)
Грешка си. Нормално дека треба да има реклами. Од тоа живеат, никој не ти дава џабе.

Овој твој пример е од друг карактер. Кога некој ќе „донира“ домен (paypalmk.com) и хостинг, ќе поставиме наша петиција на која нема да има реклами.

Еве, ако сакате, јас ќе донирам домеин и хостинг. Само некој да имплементира петиција. Тогаш нема да има ниту една реклама (ако така решиме).
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
jas ja potisav pred nekoj den... iako mnogumina mislat deka ima advertajzing s... sepak ja podrzuvam sekoja akcija koja moze da ne pomesti od mrtva tocka... makar i da ne ne pomesti sepak e prezemeno neso i dajte malku optimizam be lugje...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Грешка си. Нормално дека треба да има реклами. Од тоа живеат, никој не ти дава џабе.

Овој твој пример е од друг карактер. Кога некој ќе „донира“ домен (paypalmk.com) и хостинг, ќе поставиме наша петиција на која нема да има реклами.

Еве, ако сакате, јас ќе донирам домеин и хостинг. Само некој да имплементира петиција. Тогаш нема да има ниту една реклама (ако така решиме).
Не е баш нормално на страница за петиција да си преплавен со ads (повеќе од 10 на самата страна (едвај ја најдов петицијата)) и 4 popup прозори. Згора на тоа е-mail е задолжителен.

2-3 банери би ги покриле трошоците за bandwidth + за работата на луѓето на сајтот.. Што е многу многу е. Колку и да сакам, неможам сериозно да го сфатам сајтот.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Edno malo prasanje bidejki ne znam kako da pratam mail do nekoj admin da prasam vo vrska so ova na mail imam dobieno mail vo vrska so ovaa tema za peticijava da se potpisam pa sakam da prasam dali dokolku zaminam na linkot od stranava od tuka moze nekoj da go procita mojot mail odnosno dali moite podatoci koj gi imam dadeno tuka se nekako zastiteni ? Blagodaram i se izvinuvam ako e ova offtopic
Добро би било да користиш интерпукциски знаци (особено точка и запирка) за да те сфатам поточно што сакаш да кажеш :)

Каков mail си добил и на кои податоци мислиш? Напиши ми приватна порака..
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Добро би било да користиш интерпукциски знаци (особено точка и запирка) за да те сфатам поточно што сакаш да кажеш :)

Каков mail си добил и на кои податоци мислиш? Напиши ми приватна порака..
:LOL::LOL::LOL: Забелешка на место! :bravo:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Познавам многу луѓе онлајн,американци кои се жалат и имаат изгубено пари заради Paypal и нивната преголема вмешаност во транзакциите (смрзнати акоунти поради сомнителност итн.) така да мислам и не губиме многу што не нема на нивната листа , има многу подобри варијанти лично за мене како на пример www.moneybookers.com .

Проблемот кај нас е во банките кои сеуште не соработуваат со ваквите online money processing компании .
 

lazar2206

Intern
11 февруари 2008
2
0
Odlicno stonekoj napravil saj za potpisuvanje peticija za pristap na PayPal.Neznam dali e izmama ili ne no vo sekoj slucaj ja potpisav bidejki treba od nekade da se trgne.Pozdrav do majstorot na ovoj sajt.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,900
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно