Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Петиција за банките / Apple да го понудат Apple Pay како сервис.

kosmos78

Gaining Experience
9 јули 2023
200
214
Истото ќе го пишев сега... во суштина ми е криво што како ненормални сите постојано забораваме каде живееме!

Ајде барем КБ да не разочара другиот понеделник. Барем они да се помрднат од 2004-та.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.887
146
Дали го наплаќаат сега токенот со овој апдејт? Јас ја имав токен апликацијата бесплатно
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.887
146
Не креваат од техничка поддршка. Дали некој успеал да ги добие на телефон и да разбере како да се активира апликацијата за тие што се на А1?
 

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
837
754
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Абе дечки многу оф топик отиде темава. Дај префрлете се во темата за нЛБ банка.
 

Ervo

Gaining Experience
7 септември 2008
256
397
Веќе од повеќе места знаеме дека целиот процес го кочи Apple и никој друг. Јас сум убеден дека со упорност се се успева, ни останува само да ги спамаме директно Apple, преку email [email protected], верувајте дека знае да направи reply ако е некој упорен или и среќа игра улога, а исто така и да се submit feedback - Feedback - Apple Pay - Apple
 

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
863
783
Веќе од повеќе места знаеме дека целиот процес го кочи Apple и никој друг. Јас сум убеден дека со упорност се се успева, ни останува само да ги спамаме директно Apple, преку email [email protected], верувајте дека знае да направи reply ако е некој упорен или и среќа игра улога, а исто така и да се submit feedback - Feedback - Apple Pay - Apple
Done. Ќе пробувам дур не блокнат:LOL:
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.628
17.122
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Веќе од повеќе места знаеме дека целиот процес го кочи Apple и никој друг. Јас сум убеден дека со упорност се се успева, ни останува само да ги спамаме директно Apple, преку email [email protected], верувајте дека знае да направи reply ако е некој упорен или и среќа игра улога, а исто така и да се submit feedback - Feedback - Apple Pay - Apple

Муабетов е, не е*е убав, туку удав :D :D :D
 

_dejan

Intern
21 септември 2022
4
2
Od NLB update-ot sto primetiv e preku nlbklik.mk koga se plakja, sega transakciite koga se potpisuvaat so token, stignuva push notifikacija, ne treba da go generiras so aplikacijata.. Ama 3DS transakciite se uste se so OTP preku SMS.. Od apple pay zdravje narednata godina..
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.628
17.122
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
@Ervo како го пропушти ова? Мислев имаш скрипта што ја курла и народна банка! I'm so dissapointed!

Добредојде Apple pay! Или барем Некој Pay да се надеваме дека ќе дојде, барем до крајот на годинава...

 

Ervo

Gaining Experience
7 септември 2008
256
397
@Ervo како го пропушти ова? Мислев имаш скрипта што ја курла и народна банка! I'm so dissapointed!

Добредојде Apple pay! Или барем Некој Pay да се надеваме дека ќе дојде, барем до крајот на годинава...


Ништо, пиши ми минус! :D Trigger word ми е овој regex на одредени crawlers - /apple\s*pay/gi/

Great find, значи годинава може ќе имаме и Revolut и слични сервиси кај нас.
 

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
863
783
Ништо, пиши ми минус! :D Trigger word ми е овој regex на одредени crawlers - /apple\s*pay/gi/

Great find, значи годинава може ќе имаме и Revolut и слични сервиси кај нас.
Замисли се будиш еден ден сите у пакет и Apple Pay и Revolut и Wise и PayPal и Stripe достапни целосно. :cool::love:
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.628
17.122
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

kosmos78

Gaining Experience
9 јули 2023
200
214
@Ervo како го пропушти ова? Мислев имаш скрипта што ја курла и народна банка! I'm so dissapointed!

Добредојде Apple pay! Или барем Некој Pay да се надеваме дека ќе дојде, барем до крајот на годинава...

Ова нема никаква врска со Apple Pay.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.628
17.122
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.302
Мислења
978.078
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно