Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Петиција за банките / Apple да го понудат Apple Pay како сервис.

starboy10

Intern
20 април 2024
18
10
Не го бранам нашиот shithole (бидејќи сме...) ама to state facts: Еквадор има 18мил население наспроти (едвај) 2мил и GDP од 115 милијарди (2022) наспроти нашиот од 13,5 милијарди (2022)
Така што од економски гледани причини може да се утешиме дека се подобар пазар и затоа се пред нас со Apple Pay
Сето ова е точно, но на пример Црна Гора има само 500.000 жители.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.892
14.652
youtu.be
Лошо ме разбра, мислев на тоа дека преку туризам големи пари се слеват во џебовите на црногорците.
 

Frozen.

Gaining Experience
4 октомври 2015
171
224
Ако некој го користи FinTrust сервисот за да додај картичка во Wallet-ot префрлете си ги средствата на друга сметка, бидејќи сервисот ќе биде изгаснат во јуни 2024.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ervo

LEOtechforce

Gaining Experience
13 декември 2019
288
119
20d42260caba7658cb40c4a1994a18bb.jpgSent from my iPhone using Tapatalk
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.482
5.727
Позитивни мај … На први сабајле блокиран за да сум ги ажурирал податоците. БЛОКИРАН. Ни известување ни бутур. По телефон јок, нивна грешка било ама да сум чекал ред во филијала ако сакам да ги користам МОИТЕ пари… А Шпаркасе два месеци однапред и по пошта и по Вибер ме известуваа и бев три дена претходно а да знаев и кај позитивните ќе отидев.
 

starboy10

Intern
20 април 2024
18
10

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.882
143
HB нема да има Apple pay никогаш. Тие за Google pay нејќат да чујат не ова. Битно во онлајн простор се рекламираат како лидери во дигитални нешта. Отвараш нивна страница и веќе ти се плаче
 

kosmos78

Gaining Experience
9 јули 2023
193
203
Каааако ми се повраќа од овие корпоративни усилени, театрални и празни шаблонски реченици, не можам да ви опишам. Особено овие првиве за гордоста, среќата и заедништвото! :sick:

А, коментариве во превод од корпоративен се:
„Појма немаме, ама тешко наскоро да видите Apple Pay во тие вашите три мочуришта!“

Погледнете го атачментот 137094

Погледнете го атачментот 137093


Нема сеуште (нео)официјален датум за влез во пазарот, но иде на добро работава по коментариве.
 

Ervo

Gaining Experience
7 септември 2008
254
392
Во слободно време ја unzip-нав NLB Pay IPA, по сите files апликацијата е cordova based, дури и API keys до одредени сервиси им се visible, security issues, но најбитно како дел од app global constants, дел се и Macedonia, Bosnia and Hercegovina и Kosovo, вклучувајќи и translations.

It’s only a matter of time!
 
Последна промена:

LEOtechforce

Gaining Experience
13 декември 2019
288
119
А Google Wallet не се нуди кај Apple?

Не само во САД,Индија и Сингапур ја има App Google Pay ама тоа само за нив и тој регион на app store само на таа апликација неможеш да плаќаш со картичка туку само да праќаш пари.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.573
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.608
17.057
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.773
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно