1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Петиција за 3dfx Voodoo на Lego Ideas

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Gaston, 26 Март 2020.

 1. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,422
  2,558
  9 Февруари 2011
  Има петиција на Lego Ideas овде: 3dfx Interactive Voodoo 3D accelerator card

  За да направат коцки за Voodoo картица:
  20200326_112348.jpg

  Па ако имате време и желба потпишете ја.
   
  На gremlin и skullmonkey им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...