• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pesnarka 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
http://rapidshare.com/files/136478272/Pesnarka_2.msi
File-Size: 32,86 MBВо базата има внесено 19170 текстови.
Потребно е да имате инсталирано Windows Media Player без разлика која верзија 8/9/10/11.
За инсталација треба да го имате инсталирано NetFramework 2 или 3 кои можете да ги симните од страната на microsoft или пак портабл верзиите од:

http://rapidshare.com/files/136480833/dotnet2.exe
File-Size: 16,06 MB

http://rapidshare.com/files/136481027/DotNetFramework_3.0.exe
File-Size: 4,50 MB
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
супер програм, треба само да се направи да се итегрира во winamp и како оди песната да оди и текстот, нешто како MiniLyrics што е.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Па незнам зошто треба интеграција во winamp кога затоа го поставив windows media player.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Eve link od Pesnara 3.0
Код:
[url]http://www.mediafire.com/?hvziqwl7fu2v4xb[/url]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно