• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PES 2008

  • Ја почнал/а темата
  • #1

damjan_ku

Intern
18 октомври 2007
129
7
Igrava izleze pred nekolku dena. Dali ima nekoj na forumov sto ja probal igrava pa da ni kaze kakva e.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
ja sum ja probal i igrata e nula so sporedba na fifa 2008
Huh... Kako mozhesh da sporeduvash FIFA i PES? PES e barem 5 klasi podobra od FIFA. Porealna, po futbalska. Znachi mora da imash oset za futbal za da ja igrash, se shto kje vidish vo zhivo mozhesh da go napravish na PES shto vo nikoj sluchaj ne e sluchaj so FIFA.

Kako i da e PES 2008 ja nemam probano, zboruvam sporeduvajki gi prethodnite verzii (iako ja probav FIFA 08 i ne zaprimetiv pokonkretni podobruvanja).
 

montezuma

Intern
7 ноември 2007
40
3
ja sum ja probal i igrata e nula so sporedba na fifa 2008
jas samo sto ja probav pro PES 2008 i e sovrsenstvo za mene

fifa ???? sto e toa vo sporedba so PES?

fifa nema nisto osven grafika davas golovi od 50 metri nema realnost nema igrivost nema nisto

probaj PES 2008 pa kje vidis

mozes i da procitas reviews naokolu za igrivost koja igra podobra

ne go svakjaj ova licno ama i jas bev ljubitel na fifa dodeka ne fativ joystick na PES

:)

da se vratime na temata nemoj da se kolebash zimaj PES 2008
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ги играв и двете игри ! Иако можам да забележам некои подобрувања кај ФИФА 08 како што се : контрола на голманот,попрецизни подавања,подобрен "AI engine" итн. Сепак играјќи ја PES2008 заклучив дека е многу поигрива и поинтересна и е многу подобра за мене,има и повеќе фудбалерски финти,поатрактивна е итн...
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Igrava izleze pred nekolku dena. Dali ima nekoj na forumov sto ja probal igrava pa da ni kaze kakva e.
И добро има ли некој да каже нешто за играта или само дека ФИФА е подобра ?!

забегавте од темата скроз.

PES според мене е супер игра и пореално се движат играчите од другите игри што сум ги играл (фудбал)...само коментаторот не ми се допаѓа :rolleyes:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
PES е супер игра, ја имам играно на sony playstation 3. Одлична графика, реална е поправени се некои работи кој не чинеја на playstation 2, и има една опција што мене многу ми се допаѓа а тоа е симулажа на фаул во противничкиот шеснаесетник, нормално судијата или ќе го казни тоа со пенал или со жолт картон за симулажа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,120
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно