• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PES 08 SO PATCH

  • Ја почнал/а темата
  • #1

srcevadac

Intern
20 јуни 2008
16
0
DALI NEKOJ ZNAE NA PES 08 DA GI NAPRAVI DRESOVITE I DRUGITE RABOTI DA BIDAT ORGINALNI.AKO IMATE LINK PRATETE
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
Patch не се пиратски работи
скоро на сите официјални сајтови за истите игри можеш да симнеш patch

него прашањето некако не го сваќам како мислиш да бидат оригинални
а какви се сега
копии

и во иднина исклучи caps lock и попувај на кирилица
 

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,032
456
И ја се сложувам дека Patch не е ништо пиратски, но може да се каже дека во случајот на Pro Evolution Soccer може да се карактеризираат како тоа.
Со оглед на тоа што луѓето кои ја прават Pro Evolution Soccer во PC верзијата немаат лиценца да ги користат вистинските називи на некои тимови и играчи, тие ги изменуваат нивните имиња. Притоа има опција сам да си ги средиш имињата на играчите и тимовите. Изгледа @srcevadac бара некој patch за да не се мачи да го прави тоа пешки :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

srcevadac

Intern
20 јуни 2008
16
0
Со оглед на тоа што луѓето кои ја прават Pro Evolution Soccer во PC верзијата немаат лиценца да ги користат вистинските називи на некои тимови и играчи, тие ги изменуваат нивните имиња. Притоа има опција сам да си ги средиш имињата на играчите и тимовите. Изгледа @srcevadac бара некој patch за да не се мачи да го прави тоа пешки :)


тоа е тоа што го барам,лиценцирани имиња зашто конами нема купено лиценца за користење на официалните имиња на играците и тимовите за разлика од EA SPORTS(fifa)
ја само барам patch за да ги сменам имињата ако некој може да ми помогне
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Doma go imam toj patch. Se koristi da gi sredi dresovite i iminjata na angliskite timovi i onie t.n. "ostanati" timovi (t.e gi pravi originalni). Plus gi dodava vo tie ostanati, Stuttgart i Shalke 04. Odlicno e, samo ima malku poveke rabota, t.e upatstvoto e malku podolgo.
Doma ke si dojdam za 2 meseca... no da go zemam lap topot, ke mi go pratat patchot, pa ke ti go prepratam tebe.
I da ne zaboravis, ako go najdes patchot pred da ti go pratam, da si napravis backup na igrata... t.e na instaliranite fajlovi od Konami folderot vo program files ili kade i da ti e instaliran (bidejki golemi se sansite da ja utnes rabotata oti treba da se pazi na mnogu sitnici).

No za 2 meseca ke ja pustat vo prodazba pes2009... bolje da ja zemes taa, otkolku da gubis vreme na 08.
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Под patch може да се подразбира повеќе работи. Може да станува збор за пиратерија(patch во превод значи она пиратите што го имат на окото), друго ако некој ја игра WoW online познатата игра, може да каже дека тоа е само update. во овој случај ми се чини дека детето бара начин (апликација) што ќе му го олесни модифицирањето на играта(дресовите и слично).
затоа слободно можете да му пратите линк за да му ја олеснете работата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,564
Мислења
823,408
Членови
28,069
Најнов член
Na$sko
На врв Дно