• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Perl slavi 20-ti rodenden.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Na ovoj den, 18 Dekemvri, za prvpat pred 20 godini Larry Wall go objavi Perl scripting jazikot.

Posledna verzija e 5.10 koja seushte ne e celosna i vo koja ushte se sreduvaat nekoi bugovi.

Epa ajde neka mu e srekjen rodenden i za mnogu godini.

Long live
Perl!
 
D

DimitarMK

Гостин
#!/usr/local/bin/perl
print "Content-type: text/html\n\n";
print "<H1>Happy Birthday, Perl!</H1>\n";
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно