• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

[PERL]Perl2exe

  • Ја почнал/а темата S
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
I koj reche moralo interpreter? Eve programche shto kje napravi od vashite perl skripti executable fajlovi. Istite kje bidat malko pogolemi od ochekuvanoto i mozhno pospori (taka beshe kaj mene) ama toa e. :p

Ja testiraf i opcijata za pravenje na solaris fajlovi i isto taka raboteshe.

Proverete... mozhe kje ve zainteresira:

http://www.indigostar.com/perl2exe.htm
 

elena_vol4ica

Intern
24 април 2008
21
0
Ne samo shto ke se pospori, nego i ne e toa fintata - perl bi trebalo da bide glavno open-source, a ne vaka vo exe fajlovi i ke treba reversing da pravish za da doznaesh kod.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,549
Мислења
859,239
Членови
29,947
Најнов член
bobimila
На врв Дно