1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Периферија - тастатури/мауси

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од omegaRED, 9 Март 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Малку чистка да направам по дома, па дел од вишокот периферија оди на продажба.

  1. Механиичка тастатура CoolerMaster Quickfire Ultimate
  Cherry MX Brown прекинувачи и црвено осветлување. Купена од @gOJDO, состојба 9/10, држачот за едната ногарка е скршен - таква ја купив. Со исклучок на тој недостаток, одлично сочувана. Со кутија и алат за вадење копчиња.

  Цена 3.000 денари.

  2. Тастатура Microsoft Sidewinder X6 + маус CoolerMaster Storm Sentinel Advance
  Тастатурата е користена, но во одлична состојба, чистена и одржувана, 9/10. Пријатна за куцање, low profile мембранска тастатура со доста додатни опции и копчиња, црвен беклајт, одвоив numpad. Без кутија.

  Цена 1.500 денари

  Маусот е бааги користен, но функционален. 6/10. Осветлувањето на екранот за DPI е многу ослабнато и едвај се чита. Гумираните делови се излижани. Со исклучок на тоа, во добра состојба. Без кутија.

  Маусот го добивате гратис.

  3. Маус Razer Imperator Expert
  Супер сочуван и малку користен. 9.5/10. Со кутија.

  Цена 1.500 денари

  4. Wireless сет Genius SlimStar 8006/K
  Сетот е користен 2-3 месеци, од тогаш седи во кутија. Како нов. 10/10. Без кутија - може и да ја најдам негде по дома.

  Цена 800 денари

  Слики ќе ставам утре, на подобро светло.
   
  На KraloTTTT, gOJDO, Costigan_Jr и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Слики.

  1.
  aDSC_0093.jpg aDSC_0094.jpg aDSC_0095.jpg

  2.
  a20200310_200221.jpg a20200310_200231.jpg a20200310_200238.jpg

  a20200309_215142.jpg
  a20200309_215154.jpg
  a20200309_215201.jpg

  3.
  a20200215_135800.jpg
  a20200215_135818.jpg

  4.
  aDSC_0088.jpg

  aDSC_0089.jpg
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Цена за сѐ комплет 6.000 денари.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  1. CM QuickFire Ultimate резервирана.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 6. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  2. 1.300 денари
  3. 1.300 денари
  4. 600 денари
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Може замена за слушалки со микрофон/gaming headset.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  2. 1.200 денари
  3. 1.200 денари
  4. 500 денари
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  3. Razer Imperator Expert резервиран.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Razer Imperator продаден.

  Останати 2 и 4.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,780
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  2. Се повлекува од продажба.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...