• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Pentax k-r + lenses + flash

 • Ја почнал/а темата
 • #1

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Итно продавам комплетен систем Pentax, сочуван и користен за аматерски потреби:

1. Тело Pentax K-R + адаптер за 4xAA батерии и м42 адаптер - минт состојба, комплет со кутија, упатство и сите стандардни додатоци, кабли, капачиња и слично (shutter count ~18300)
2. SMC Pentax DA 16-45mm 1:4 ED/AL - минт комплет со кутија
3. SMC Pentax-DA 40mm F2.8 Limited - минт комплетна во кожна футрола, без кутија.
4. Sigma 50-150mm F2.8 EX DC APO HSM II - минт комплет со кутија и оригинална торбица.
5. Vivitar 70-150mm 1:3.8 MC (kiron) мануелен push-pull "macro focusing zoom" со флеки на стакло, на слики не се познава.
6. Макро објектив - Tamron SP 90mm F2.5 Adaptall II + Teleconverter 2x 01f (адаптери за пентакс и мфт) - скоро минт - со торбичка, гумен hood и неоригинални капачиња за напред и позади (тест)
7. PENTAX AF 360FGZ - минт, малку користен, само блиц и 4 АА rechargable, без кутија и додатоци.
8. филтри HOYA HMC 67mm UV(0) и HOYA 67mm PL-CIR
9. Торбица за апаратот

ЦЕНИ:
1+2+9 = 200еур
1+3+9 = 250еур
1+2+3+9 = 350еур
6 = 120еур
се комплет = 850еур
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Бaмп. Oдличнo сoчувaнo и не би гo прoдaвaл пo oвaa ценa, сo oглед нa тoa кoлку е oпремaтa плaтенa. Нo немaм бaш време зa сликaње и се нaдевaм ќе пaдне вo рaце нa некoј прaв фoтo ентузијaст или пoчетник. Пoсебнo би издвoил кoлку е oстрa и дoбрa сигмaтa, oдличен примерoк и кoј сaкa слики, мoже дa испрaтaм.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Бaмп
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
малку горе
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
пак
+ да појаснам дека тамронот (6) има адаптер(mount) за Micro Four Thirds и е одличен за макро и за портет фотографија.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
6. Tamron - прoдaденo
Кoмплет зa oстaнaтите рaбoти - 750еур фикснo.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
БУМП! Итно! До сабота!

- Тело Pentax K-R + адаптер за 4xAA батерии и м42 адаптер - минт состојба, комплет со кутија, упатство и сите стандардни додатоци, кабли, капачиња и слично (shutter count ~18300) - SMC Pentax DA 16-45mm 1:4 ED/AL + филтер Hoya - минт комплет со торбица - 200еур
- SMC Pentax-DA 40mm F2.8 Limited - минт комплетна во кожна футрола, без кутија. 150еур
- Sigma 50-150mm F2.8 EX DC APO HSM II - минт комплет со кутија и оригинална торбица. + филтер Hoya - 350еур
- Vivitar 70-150mm 1:3.8 MC (kiron) мануелен push-pull "macro focusing zoom" со флеки на стакло, на слики не се познава. -
гратис во било која комбинација со тело.
- PENTAX AF 360FGZ - минт, малку користен, само блиц и 4 АА rechargable, без кутија и додатоци. 100еур
комплет 700еур
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
продолжува понудата
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Хит(но) 650еур!!!! На купот додaвам и Пентакс А50 1.7 (mf). Сакав чудово да го сочувам, како и целиот комплет, ама потребата е друга. Целата опрема вреди 3 пати повеќе...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Bump. Може и замена за лаптоп или компјутерски делови.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
бумп
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,393
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно