1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pen Tablet

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Commie, 31 Март 2011.

 1. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Здраво момци и девојки,
  имам намера да земам пен таблет... ама никаде не налетав по нашиве веб страници на такво чудо. Ако има некој линк да сподели овде одма нека праќа нека не му ја мисли. Исто така и совет некој во врска со купување пен таблет нема да биде на одмет.
  Поздрав,
  Commie
   
 2. lukanoski

  lukanoski
  Intern

  39
  10
  9 Август 2010
  http://www.nevada.com.mk/pi1376698090.htm?categoryId=219

  http://www.anhoch.com/pcmarket/?cat_id=383&sort_by=name&display=all&page=0&limit=10

  Моја препорака би била да идеш со Wacom. Порано користев Genius gpen 4500, а сега имам Wacom bamboo pen, и има голема разлика во квалитетот. Genius и сличните марки (Trust, Sweex, digipro) користат иста технологија, значи кој и да одбереш од нив е исто :) Wacom се поквалитетни ама и поскапи. Од мое искуство, Wacom-от е многу попрецизен без разлика што gpen 4500 има 1024 нивоа на притисок а овој 512. Исто така на Wacom пенкалото е без батерија, и е многу полесно од другите, со што е многу подобро за работа. Ако треба пак да купувам Wacom би бил мојот избор.

  Поздрав, и се надевам дека ти помогнав.
   
 3. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  361
  111
  23 Февруари 2011
  Машко
 4. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
 5. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Имаш Aiptek во vortex ,подобри таблети се од bamboo серијата на wacom.
   
 6. lukanoski

  lukanoski
  Intern

  39
  10
  9 Август 2010
  ^ од тоа што најдов на нет, Aiptek се исти како Genius. Ги има и во СЕТ, и цените се слични со Genius. Можеби грешам, но ако не грешам, не се погобри од Bamboo.

  На сајтот на Aiptek видов и други модели што можеби се подобри, ама нив ги немаше во ценовиникот на vortex ни во сет.

  Да не се разбереме погрешно, за почетници се супер. Јас мојот Genius го користев 3 години, и уште работи. Се расипа едно дугме на пенкалото, и цело време има проблеми со драјвери, ама така беше од почеток. Bamboo го користам веке 7 месеци и од дента кога го инсталирав, до денес не сум имал никаков проблем.

  едит

  Aiptek од сет:
  http://www.set.com.mk/setClient/content.asp?type=static&page=search&search=aiptek&x=0&y=0
   
 7. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  имаш модел U14000 кој е 5300-400 ,кој има спецификации подобри од wacom bamboo серијата . На другарка и го препорачав,отиде си го купи и е презадоволно ,научете се да читате спецификации луѓе ,ако не разбирате што значат со помош на google ќе сконтате.

  ете ги,во сет се малце поскапи .. и U10000 е супер модел исто ,со помала површина малку.
   
Слични теми
 1. B@N@N@M@N
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,538
 2. Heruvin
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  7,760
 3. pane96
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  558
Вчитување...

Сподели

Вчитување...