1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

PDF плагин за генерирање на фактура (проблем)

Дискусија во форумот 'CMS (WordPress, Drupal, Magento, Joomla...)' започната од coNNectMKD, 10 Мај 2019.

1. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

138
    94
    13 Март 2017
    Машко
    Значи моментално пробував едно добри 10тина плугини од кој само 1 ми го вадеше во делот на клиентот во "My Orders". Тоа е плугинот на YITH - PDF Invoice (точно незнам како беше ама 1 е).

Премиум е, бесплатна верзија користев, но го појавуваше како копче.

Прашањето ми е, зошто останатите плугини не ми ги појавува како додатно копче? Како да направам овој плугин (WooCommerce PDF Builder, Create invoices, packing slips and more) да го појавува во делот кај клиентите кога ќе ја направат нарачката?

Можам сам да генерирам па да им праќам директно на маил, ама сакам до "View Order" и остали работи што ги пишува да стои и "Download Invoice" или "View Invoice" како и да пишува..

Само овој плугин ми врши работа зошто сакам + работи да додадам на фактурата, custom работи.

Чаре некој знае?

2. Pulse

Pulse
    Practice makes perfect

1,208
    1,198
    26 oктомври 2014
    Машко
    Full Stack Web Developer
    Па како сакаш плагин за вукомерц да ти работи, ако немаш/не користиш вукомерс ?
    Ако имаш тогаш нешто во сетинзите не е како што треба.
    Со другите плагини може ќе треба да го додадеш мануелно на местото каде сакаш да стои преку шорткод и сл.

3. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

138
    94
    13 Март 2017
    Машко
    Не ме јеби сеа, не користиш вукомерс ми вика.. Користам, за тоа е вебот, шоп сајт е. Немаат шорткодови.. Дури и еден премиум што е платен 20 долари, не го дава, само мануелно да испраќаш до корисниците на меил. Незнам да не е сјебано нешо со вебот.. Од многу луѓе е чепкан, во кастом цсс има 300 чуда изнапишано.

4. Pulse

Pulse
    Practice makes perfect

1,208
    1,198
    26 oктомври 2014
    Машко
    Full Stack Web Developer
    тогаш може е сокриено(ненамерно) со цсс.
    најлесно да видиш дали работи, инсталирај на локал чиста инсталација на вп+вк+плагинот види дали работи.

На Tajson и coNNectMKD им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...