• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PDA препорака

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Сакам лап топ во мини верзија, мобилен уред лесно пренослив, да можам да гледам филмови на него, да чатирам Skype,и да можам да сурфам на интернет исто како на ПС, со исти функции, + со функција на мобилен телефон, камера, Wi-Fi, Bluetooth...најверојатно PDA барам :)

Дали има ваков уред, PDA или друго нешто, и да препорачате нешто?

Благодарам !
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Ги ѕирнав нивните најдобри модели, ама некако мал екран имаат или јас сакам многу :))) Еве:

1. http://www.palm.com/us/products/smartphones/treo750/index.html
2. http://na.blackberry.com/eng/devices/device-detail.jsp?navId=H0,C201,P403

а и камера немаат.Засега некако SonyEricsson P1i не е лош само малце поголем да е екаранот http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gb&lc=en&ver=4000&template=pip1&pid=10864&zone=pp
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Ги ѕирнав сите она VAIO е јако само мислам дека нема телефон..него iPhone http://www.apple.com/iphone/ го бива ли, може ли excel да се работи со него, тешко, а?
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Ги ѕирнав сите она VAIO е јако само мислам дека нема телефон..него iPhone http://www.apple.com/iphone/ го бива ли, може ли excel да се работи со него, тешко, а?
Ах не го прочитав делот дека треба да биде и телефон... а башка wi-fi и инсталиран Скајп со купен кредит на VAIO-то ке ти заврши работа :)

IPhone не е баш нешто којзнае што... има многу мани, но на изглед е совршен. Искрено доколку би давал пари за PDA би купил нешто посаглам од iPhone - кои не се многу скапи, 4 гб е 300 долари. :)

Го имам гледано Treo, и не изгледа така лошо.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,651
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно