• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PCPartPicker chrome екстензија

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.310
3.973
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Здраво на сите, би сакал со вас да ја споделам мојата екстензија, веќе достапна на Chrome web store: PCPartPicker. Преку оваа екстензија ќе можите да пребарувате се поврзано со компјутерски делови што може да се пребара на PCPartPicker. Во моментов, пребарува само компоненти и враќа само линк до самата компонента, но, во иднина, за нареден апдејт, ќе додадам и превземање на цени.

*Напомена: Цените се за американски пазар, дел на newegg, дел на amazon и други продавници. Екстензијата можете да ја превземете на следниов линк:

PCPartPicker (unofficial)

Достапност на екстензијата: моментално е достапна на Chrome web store, но мислам (не сум тестирал, треба да се провери) дали на Edge и на Opera би работела.

Сите критики, предлози итн се добредојдени :)
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
219
642
Скопје
Одлична екстензија, ми се допаѓа. :)
Само една замерка имам, кога ќе најдам делот/компонентата што ми треба и стиснам десен клик на нејзе па Open link in new tab, прозорчето (од екстензијата) се затвара. Според мене мислам дека треба да стои отворено бидејќи ако го отварам во нов таб сигурно сакам да продолжам со барање на делови.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.310
3.973
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
кај мене стои отворено, по кликање на Open link in new tab се отвара нормално... малку е зафркнато да се дефинира однесување на екстензијава да одговара на сите use - case. слободно ако најдиш некои други забелешки сподели :)

upload_2020-6-17_22-38-12.png

edit: во однос на тоа дека ти се затвора прозорчево, кај мене работи нормално. ако можиш пушти ми во пп ако имаш видео од проблемот, па да го средиме :) сподели и конфигурација евентуално :)
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
219
642
Скопје
кај мене стои отворено, по кликање на Open link in new tab се отвара нормално... малку е зафркнато да се дефинира однесување на екстензијава да одговара на сите use - case. слободно ако најдиш некои други забелешки сподели :)

edit: во однос на тоа дека ти се затвора прозорчево, кај мене работи нормално. ако можиш пушти ми во пп ако имаш видео од проблемот, па да го средиме :) сподели и конфигурација евентуално :)

Користам Brave наместо Chrome, мислев дека до тоа е проблемот, но сепак го имам тој проблем и на Chrome. За видео сега ќе ти пратам во ПП, а конфигурација е истата што можеш да ја видиш од левата страна под мојот аватар и другите податоци.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.310
3.973
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
мал апдејт: екстензијата е портирана и на Firefox, се чека на одобрување па ќе биди достапна и таму :)
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.310
3.973
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.163
Мислења
894.911
Членови
31.879
Огласи
341
Најнов член
Дарко Булдиоски
На врв Дно