1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PCIe 6pin to PCIe 8pin

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од gremlin, 27 Септември 2014.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,328
  1,790
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Дали знае некој каде можам да најдам ваков конвертер? Или ако има некој да ми понуди нека ми пише на ПП. Не сакам графичката да ја врзам за молекс -> 8p PCIe конвертер а напојувањето има само едно 8 пинско и едно 6 пинско додека графичката бара две 8-ци ...
   
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  865
  1,427
  12 Септември 2013
  Машко
  Неодамна барав и јас, Сет, Анхоч, немаше и покрај тоа што ги имаше на онлајн каталозите. Позајмив и напојување подоцна за тест на R280X и со тоа го решив проблемот.
   
 3. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,328
  1,790
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Поентата ми е зошто да го менувам напојувањето ... имам доста квалитетно напојување Cooler Master Real Power M620 ... а графичката е HD7970 сигурен сум дека ќе има повеќе од доволно ватажа за нејзе ...
   
Слични теми
 1. UnderMyRules
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,200
Вчитување...

Сподели

Вчитување...