• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PCI EXPRESS 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Има ли некој информација до кај се дојдени со овој нов стандард затоа што ова е најавено за 2008 (негде на средината како што чув) ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,947
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно