Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем PCI-E to USB3.0 (внатрешен конвертeр)

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.164
1.953
Скопје
Да не сте виделе каде би можел да најдам вакво?

1001885-product_7033_0.pngСтанува збор за PCI-E картичка која додава два 19 пински слота за USB 3.0 (оние што обично го има на матичните по еден хедер само).
Ми треба бидејќи куќиштево што ќе го земам (Lian Li EVO XL) доаѓа со 4 надворешни 3.0 порти т.е има два кабли на кои им требаат 2 хедери на матичната (а јас имам со еден хедер):

q8ng3M8.png
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.478
12.864
Прашај ги ддком дали може да ти најдат. Вака по сајтови кај нас нема.

Ако не се снајдеш верувам не е ништо итно па можеш од Али да си нарачаш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.221
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно