1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позајмица PCI-E 6+2 кабли за Deepcool DA500-M

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Mario.Bog, 1 Април 2020.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  985
  591
  15 Декември 2013
  Машко
  Здраво дечки, ми треба на позајмица PCI-E 6+2 кабли за Deepcool DA500-M или ако има некој за продавање вишок кабли.
   
 2. crash

  crash
  Gaining Experience

  100
  152
  6 Декември 2013
  Машко
  Во случај да не си завршил работа и ако ти треба сеуште имам еден, види дали ти врши работа. IMG_20200413_124119.jpeg
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  985
  591
  15 Декември 2013
  Машко
  Фала ти друже, кажи ми од што бренд е кабелчево? Јас пробав со едно до Sharkoon ама не ми заврши работа. :)
   
 4. crash

  crash
  Gaining Experience

  100
  152
  6 Декември 2013
  Машко
  Не знам што бренд е, ако сакаш пробај, инаку колку што видов треба да одговара конфигурацијата на пиновите со тоа напојување. IMG_20200413_150350.jpeg
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,567
  3,993
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Од CHieftec е тоа, нема да му брка работа.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,627
  9,291
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Нели се стандардни овие? Марио, утре ако наминам накај тебе ке ти донесам едно да пробаш.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  985
  591
  15 Декември 2013
  Машко
  Да валда е Chieftec, во право е Пане, фала ти ќе те барам ако ми треба.


  Ќе бидам утре на работа во Ѓорче, ќе се слушнеме и CPU-то да ти го дадам.
   
 8. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  985
  591
  15 Декември 2013
  Машко
  Најдено, голема благодарност до @goran.n ми подари оригинал кабел :)
   
  Astro, Deksa и на borcep им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...