• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено PC за проценка

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
686
401
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
686
401
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
резервирано, на пауза до продажба задутре...
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,142
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Плоча 3000
ЦПУ - 1800
РАМ 4 х 800
ССД- 1000
Куќиште - 1200
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,783
14,657
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Плоча 3000
ЦПУ - 3500
РАМ 4 х 900
ССД- 1000
Куќиште - 1200
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,142
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
686
401
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
добро де луѓе реков резервирано веќе
се договорив уште вчера со купецот
и реков на пауза маабетот до задутре
кога треба да стигнат парите
и да пишам клуч...
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,142
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
добро де луѓе реков резервирано веќе
се договорив уште вчера со купецот
и реков на пауза маабетот до задутре
кога треба да стигнат парите
и да пишам клуч...
Како резервираше кога не доби проценки?
Или како што велат и другите се подјебаваш со нас овде? Имаш цена оформено а бараш проценки?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
686
401
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
во приватен чат напраивме проценка
и се договорив со човекот затоа и пишав
пауза на муабетот до задутре
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,182
4,375
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
во приватен чат напраивме проценка
и се договорив со човекот затоа и пишав
пауза на муабетот до задутре
Ако случајно се изјалови нешто работата, јас би ги зел Savage RAM-от за 2.000 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
686
401
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
да се надеваме дека нема да се изјалови,
иако веќе исто добив понуда и за другиот рам по иста цена,
баш скоро како што проценивме со купецот ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,574
Мислења
820,965
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно