1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PC за office + Photoshop

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од smole, 18 Септември 2019.

 1. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Да, го гледав и него но не го напишав бидејќи е над 160мм. Кога ќе ја добиеш конфигурацијата пиши или сликај како изгледа ако не ти е тешко.
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  216
  444
  3 Март 2015
  Машко
  Види го Arctic Freezer 34 duo од Нексио,ценовно е колку CM 212 Black (2320 ден) но е со два кулери.Го зедов јас за рајзен 5 3600 и температурата некрева повеќе од 60C при гејминг.Висината му е 157мм така да ќе нема да имаш никаков проблем.
   
  На gOJDO и smole им се допаѓа ова.
 3. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,637
  2,483
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Накај трети рекоа.. :hay:
   
 4. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,637
  2,483
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Стигна гејминг ригот (не сликав) и како шо си пишува на кутијата, а сигурно и на твојата кутија од куќиштето:
  Имаш доволно место за еден Dark Rock Pro 4, само обрни повеќе внимание на РАМот да имаш clearance со кулерот. Фановите му се многу тивки. Одличен за парите, ама бабачко!
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,109
  595
  12 Април 2017
  Машко
  Една тајна шо можеби не ја знаат овие шо оставаат табови со месеци... Хром ги суспендира табовите и коа ќе се вратиш на него го лоадира одново. Значи 8ГБ доволно е :D
   
  На gOJDO и flashgordon007 им се допаѓа ова.
 6. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  602
  615
  15 Септември 2012
  Машко
  Во тие табовите, во 2-3 од нив пушти некои филмови или порњави и гледај како ти испарува RAM-от. + отвори екој друг програм од адобе и 64 ќе ти се малку
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Купени од computeriniverse и инсталирани:

  1. Phanteks PH-F140SP - 12.72 eur
  2. be quiet! Pure Wings 2 - 8.32 eur x 3 = 24.96eur
  [​IMG]

  Следно на ред е подобар CPU cooler, после него јака графичка и тоа би било сè што би додавал на оваа конфигурација во догледно време.

  Затоа и купив be quiet! case fan-ови.

  Кои мемории ги има во твојата конфигурација и дали Dark Rock Pro 4 ти дојде со 1 или 2 вентилатори?
   
  Последна промена: 7 Февруари 2020
  На psyside и Astraion им се допаѓа ова.
 8. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,637
  2,483
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Стандардно одам со (и препорачувам) G.SKILL TridentZ 3200 CL16 2x16GB од црно-белиот без РГБ, најдобар во цена/перформанси.
  Dark Rock Pro 4 оди со 2 вентилатора, еден у сред и еден треба да дува од десната страна од кај РАМот, да носи воздух.
   
  Последна промена: 7 Февруари 2020
  На Tajson и smole им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...