1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PC: Z97/I3 4160/16GB/RX470/120GB+500GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Uber-, 13 Декември 2019.

 1. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  Се продава следнава конфигурација:

  MB: Z97 PC Mate
  CPU: i3 4160 3.6GHz
  GPU: RX 470 GAMING X 4GB
  RAM: 4X4GB ddr3 1333mhz kingston
  SSD: 120GB Verbatim so 2 godini garancija
  HDD: 500gb
  PSU: Antec VP500 500w
  CASE: RaidMax Aura Black


  Слики ќе прикачам подоцна.

  Цена фиксна: 14.500 ден

  Испратено од тенекија
   
 2. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија

Сподели

Вчитување...