• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено PC: Z77, i5 3570K, 8GB DDR3-1600, HD7950 3GB, 120GB SSD

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ate97

Gaining Experience
29 април 2017
58
155
Скопје
Продавам конфигурација.
CPU: i5 3570k
CPU COOLER: Cooler Master TPC 812
MB: Z77 G1 Sniper M3
RAM: 2x 4gb 1600 hyperx
GPU: Sapphire 7950 vapor x
SSD: OCZ vertex 4 128gb
HDD: Hitachi 320gb
PSU: Seasonic 620w bronze
CASE: Cooler Master Storm Enforcer
Цена: 14500 денари
Локација: Скопје
Се продава комплет не ја делам на делови исто така не праќам по карго.
Заинтересирани пп.

20210228_001105.jpg 20210228_000734.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,094
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно