• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PC Телефон

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
знае ли некој каде можам да најдам програма која ќе можам да ја користам како фиксен телефон?

незнам дали на темава и е тука местото, ама стварно не знаев каде да ја пишам.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Mislam deka e vozmozno spoi ja linijata vo modemot i instaliraj gi dodatnite programi za modemot.Jas so mojot modem imam takov program za prakanje faksovi pa mislam deka moze i da se vrti.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Една од опциите е да користиш Hyper Terminal. Доколку користиш Моторола модем инсталирај SuperVoice, ако не тогаш инсталирај PhoneDialer.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,579
Мислења
846,888
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно