1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Pc so NZXT case i Monitor LG 144hz 1 ms

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Bozoo, 4 Јуни 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  328
  345
  9 Јуни 2012
  Машко
  Zdravo decki ke mi treba zaedno da sklopime ceni za slednava moja konfiguracija pa da go prodavame

  Monitor : LG 27GL850 144hz IPS 1ms G -Sync i AmD Freesync donesen od stranstvo koristen epten malce.Ima eden zaglaven pixel znaci ne e mrtov,dr zabeleski nema odlicen monitor.

  CPU : AMD Ryzen 3600 Kupen od setek ima uste garancija
  CPU Cooler : Noctua D15S pod garancija 4 ipol godini
  MB : Asrock B450M - HDV
  Ram: 16 GB DDR4 (2x8) HyperX Predator 3200mhz
  GPU : Saphire Rx 580 4GB
  HDD: 1TB Toshiba P300
  NVME : Kingston 256 GB
  PSU : Gigabyte G750H 80 gold
  Case: NZXT H510 so garancija od Anhoch

  Cuvam kutii od monitorot i NZXT a mislam i od maticnata ploca

  AA65BF5A-18EB-4C11-BF60-93FB6A75EF2D.jpeg B6C68A51-45DC-496A-96A6-6ED30E356F4E.jpeg 2BBBC702-8C39-4257-A4FD-187A0B51C2DF.jpeg 6B2DE08B-1A7B-46E6-9D56-0B502E3368E7.jpeg
   
  На shifty, shooter, idzek и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,002
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  Monitor : LG 27GL850 144hz IPS 1ms G -Sync i AmD Freesync donesen od stranstvo koristen epten malce.Ima eden zaglaven pixel znaci ne e mrtov,dr zabeleski nema odlicen monitor.

  CPU : AMD Ryzen 3600 Kupen od setek ima uste garancija - 9300 денари
  CPU Cooler : Noctua D15S pod garancija 4 ipol godini - 3200
  MB : Asrock B450M - HDV - 2500
  Ram: 16 GB DDR4 (2x8) HyperX Predator 3200mhz - 4500
  GPU : *Saphire Rx 580 4GB - 6000
  HDD: 1TB Toshiba P300 - 1500
  NVME : Kingston 256 GB - 2200
  PSU : *Gigabyte G750H 80 gold - 3500
  Case: NZXT H510 so garancija od Anhoch - 3300

  цените може да одат +/- 5% во зависност од староста и начинот на употреба* за кои немаш наведено ништо. мислам дека ~36.000 е фер цена за цела конфигурација без монитор. Исто малку ми е тешко да проценам некои компоненти со оглед на тоа што на ново се потешко достапни (матичната - претпоставувам е од нексио - немаат ценовник, кулерот - jvsnet? , мониторот - ?)
   
  GGTT1, goce03, Ребро и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,460
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1000 evra zadnja cena
   
  DaVoRkNe, architect, Deksa и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. architect

  architect
  Unstoppable

  1,973
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  пола форум бара 144hz монитор, епа еве им ѕвер што претпоставувам ќе отиде за екстра цена.
   
  На Oktar и Bozoo им се допаѓа ова.
 5. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  328
  345
  9 Јуни 2012
  Машко
  Ok fala na procenkite

  Kukiste : 35.000 denari.

  Monitor : 20.000 denari.

  Bez zameni.

  Bilo kakvi prasanje slobodno prasajte i na 070292918 Bozo
  --- Споени мислења, 5 Јуни 2020 ---
  Monitorot rezerviran do ponedelnik .
   
  На mviktors, architect, Nikola Sone и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,460
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Гага цена за тој монитор
   
  На fuzzjaw, AleksandarCaki, Bozoo и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  328
  345
  9 Јуни 2012
  Машко
  Rezervirano kukisteto do nareden ponedelnik.
   
 8. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  328
  345
  9 Јуни 2012
  Машко
  Prodadeni . Kluc :D
   
  shooter, mviktors, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dekomote
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  600
 2. VerGer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  507
 3. Bozoo
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  943
 4. rippermkd

  Проценка Monitor

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,339
 5. coki83
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,506
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...