• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Pc Skins

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Сакам компјутерот малце поубаво да ми изгледа од она што отсекогаш бил Windows Xp :).
Затоа ќе ве замолам да ми дадете некој линк со прекрасни скинови и теми :).

Однапред ви благодарам :rolleyes:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Би ти препорачал да си земеш Window Blinds,супер програмче,со теми,кои исто така можеш и да ги изменуваш по твој избор,и уште многу други работи.
Тука.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
AngryXP.com
AppleBlossumArt.com
ArtUproar.com
Belchfire.net
CrystalXP.net
Customize.org
EZskins.com
EZthemes.com
GraphicsStyles.org
Pixtudio.com
RulerGraphics.com
Skinbase.org
SkinPlant.com
ThemerBoy.com
VelocityArt.com
WinModify.com
WinXPtheme.com
XP-erience.org
XPtheme.com
XPtheme.Info
WSTaylor.net

wincustomize.com
tweakxp.com
themes.belchfire.net

мислам дека ти се доста:rolleyes:
не ставав www. да не ги чита како линкови:)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
@MetalGear
Внимавај на линковите..
Истово важи и за сите останати членови..

Значи:

angryxp.com - сосема несигурен - повеќе тука

ezskins.com - сосема несигурен - повеќе тука

ezthemes.com - сосема несигурен - повеќе тука

Меѓуфаза:

xptheme.com - Иако не е сеуште утврден како крајно опасен сајт, од лично искуство сугестирам да не се посетува.. Нешто повеќе за него - тука

Потенцијално опасни ( се подразбира, сајтови кои по внесување на вашиот меил, често добивате спам, и сајтови во кои, иако малце, сепак постојат малициозни апликации )

customize.org - Повеќе тука

skinbase.org Повеќе тука

* Внимавајте посебно на апликации од овој вид, а и воедно избегнувајте спуштање на скринсејвери и позадини.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
531
www.ibiz.mk
fuzy ликоввите се одамна во вреемето кога сакав подобар изглед

е сеа да го проверувам секој дали е сигурен немам намера
доколку некој друг има време повелеле

сепак нека одвои и gargamelx малку време па нека си ги провери

позз:)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Моја препорака ти е да си го земес Alien Suite, програмчето има 3 бесплатни скинови, а останатите се плаќаат. Трите скина кој ги имаш се alienware така да сигурно ќе ти се допаѓаат.
 

GargamelX

Intern
19 јануари 2008
51
1
Моја препорака ти е да си го земес Alien Suite, програмчето има 3 бесплатни скинови, а останатите се плаќаат. Трите скина кој ги имаш се alienware така да сигурно ќе ти се допаѓаат.

Сум го користел одамна. Имаш право супер е! :D

Јас сакам оваа тема да оди понатака сите да кажат некои Скинови сто ги познаваат и доколку се во можност да кажат каде можеме да ги најдеме...:D

Ви благодарам на сите што зедовте учество, а исто така и на оние кои ќе земат!

:bravo:
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.637
182
Vista transformation pack изгледа доста привлечно :bravo: топло ти го препорачувам
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Jas go instalirav Vista transformation pack i mi go rasipa pc-to,mnogu e rizicno zatoa jas ne ti go preporacuvam,posle ke ne mozes da si smenis tema.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Vista Mizer е супер, ја имам користено неколку месеци... ќе ти се допадне :bravo:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Моја препорака ти е да си го земес Alien Suite, програмчето има 3 бесплатни скинови, а останатите се плаќаат. Трите скина кој ги имаш се alienware така да сигурно ќе ти се допаѓаат.

Tacno... Alien ima najdobri skinovi.. Podobro nema da najdes
btw Comander.. kaj mene se 5 besplatni :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
www.download.com таму ја имаш бесплатната верзија, во search пиши AlienSuite или AlienMorph

AlienMorph:
2zqv590.jpg
AlienSuite:
2vd5rgx.jpg


:)

Download.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.126
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно