1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка PC Ryzen 2600 + x470

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Sludge.Factory, 15 ноември 2019.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Ако може проценка за Деловиве, ке се продава или комплет или на делови зависно од заинтересираност
  Ryzen 2600
  Asus tuf x470 plus
  Hyperx Predator 2x8 gb cl 15 3000 mhz
  Cooler Master MA620P
  2x XFX 580 8gb, nekopani
  PSU CM masterwatt 750 semi modular
  WD blue 1tb
  Kingston a400 120gb sata Ssd
  case Nzxt h500
  24 inch Benq gaming RL series 1ms 60hz

  Купени лани крај декември
   
  gOJDO, salija, coNNectMKD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  829
  528
  20 Декември 2015
  Машко
  Ко ќе имаш оформено цена според другите пиши ми за мониторот.
   
 3. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  538
  297
  5 ноември 2013
  Машко
  Исто кога ке оформиш цена за кукиштето пиши ми
   
 4. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  457
  425
  14 Јануари 2016
  Машко
 5. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  789
  704
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  И за втората графичка
   
 6. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Матичната има 2 и пол години гаранција,
  Рамот има уште 4 години гаранција,
  Процесорот уште 2 години,
  Напојувањето 2,
  Графичките и Мониторот немаат гаранции.
  Ве молам предлог цени
   
 7. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  CPU + Mobo + Ram 17000
  GPU 6000 ден
  Case h500 без лед црно црвено со мали козметички оштетувања 3000
  Кулер 1800
  Хдд + Ссд 2000 ден
  Монитор Benq RL2455s 5000
  Има простор за договор
   
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 9. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Останато,
  Графичка XFX 580 8gb, 5800 den
  hdd WD blue 1 tb, 1700 den (1 god garancija)
  SSD Kingston A400 120 gb - 700 den. (1 god garancija)

  Се враќа на продажба рамот
  HyperX Predator CL15, 3000mhz 2x8 gb = 4600 den. (4 god garancija)
  Kingston HyperX Predator Memory Black 8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM
   
 10. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Останато
  Хдд 1600
  Хфх 580 8 гб, 5500
   
 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 12. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 13. Викса

  Викса
  On your way to fame

  511
  642
  12 Март 2011
  Машко
 14. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
 15. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  692
  1,008
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  HDD 1TB WesternDigital

  WD 1tb hdd Гаранција уште една година 1500 ден. праќам и по карго бидејќи не сум скопје. Гратис 60 гб ссд.
   
Слични теми
 1. dekomote
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  543
 2. Saso PC

  Продадено AMD Ryzen 5 2600

  Saso PC, 25 Март 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  824
 3. rippermkd

  Менувам ryzen5 2600 za 2700/x

  Одговори:
  2
  Прегледи:
  405
 4. Buzaro
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  196
 5. gOJDO
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,787
Вчитување...

Сподели

Вчитување...