• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PC Мајстор / човек

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
551
561
Скопје
Дефинитивно утната категорија.
Ми треба човек/мајстор кој може да заврши мала (се надевам мала) ИТ услуга на постара жена. Единственото инфо кое го имам од жената е следново "Купив нов компјутер од Анхоч, но еве 10 дена ми стои така, не знам да го поврзам и пуштам. Сакам стариот монитор да си го користам". Најверојатно и треба некој конвертер VGA-HDMI (харикирам), а можеби и OS. Ми треба човек што за соодветен надомест ќе го заврши ова на нејзина локација, затоа што јас не сум во градов. Се работи за реон Аеродром / Три Бисери. Без разлика дали е член од тука или имате контакт некој, пишете слободно. Порано вакви луѓе се наоѓаа на огласи, сега не знам кај да побарам.

Ви благодарам
 

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Дај ми контакт или каде да ја побарам жената, утре само имам да скокнам до карго да се распуштам и после можам да отидам докај нејзе да видам што е проблемот... Надомест нетреба никаков, кога ќе се видиме ќе частиш еден сладолед на точење. :D
 

Alucard

Шериф
22 октомври 2012
1,935
1,862
Скопје
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
551
561
Скопје
Огромна благодарност до @LadiC што се понуди да заврши работа и да дојде на туѓ терен, поготово во вакви тешки времиња. Должам пиво.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
822,446
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно