1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка PC конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Ficho, 26 Мај 2020.

 1. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  191
  9 Јули 2015
  Машко
  Дечки ако може една проценка на конфигурацијава.

  CPU - Intel I5-4590
  MB - Z97X - gaming 3
  Ram - 2x8Gb DDR3 Kingston 800MHz плочки.
  GPU - Nvidia GeForce GTX 960 4Gb.
  HDD - WDC WD10EZEX 1Tb
  SSD - SPCC SSD 240G
  Case - SAMA Kassadin White.
  PSU - ?

  Напојувањето не сум сигурен кое е, ако некој има заинтересиран за точниот модел ќе проверам. Фала однапред. Поздрав.
   
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  983
  1,721
  20 Јануари 2015
  Машко
  CPU - Intel I5-4590 3.800 ден.
  MB - Z97X - gaming 3 2.500 ден.
  Ram - 2x8Gb DDR3 Kingston 800MHz плочки. 3.000 ден.
  GPU - Nvidia GeForce GTX 960 4Gb. 3.000-3.500 ден.
  HDD - WDC WD10EZEX 1Tb 1.000-1.500 ден.(зависи од состојба и минат труд)
  SSD - SPCC SSD 240G ~ 1.500 ден.
  Case - SAMA Kassadin White. 1.000 ден.
  PSU - ?
   
  На igor_igor и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,219
  1 Септември 2011
  Машко
  CPU - Intel I5-4590-3500 денари
  MB - Z97X - gaming 3 - 2500 денари
  Ram - 2x8Gb DDR3 Kingston 800MHz плочки- 3000 денари
  GPU - Nvidia GeForce GTX 960 4Gb - 3000 денари
  HDD - WDC WD10EZEX 1Tb - 1700 денари
  SSD - SPCC SSD 240G - 1700 ден

  некаде комплет цела конфигурација 15-16к
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  916
  734
  29 Март 2011
 6. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  191
  9 Јули 2015
  Машко
  Конфигурацијата би одела комплет топтан.
   
  viksa86, Luca Toni, igor_igor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,774
  9,418
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Што ти е на тебе бе, имаш нов Рајзен за...
  [​IMG]

  CPU - 3000
   
  На Bandingo, Neokhor, StalkeR и уште 12 други им се допаѓа ова.
 8. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  191
  9 Јули 2015
  Машко
  Според проценкиве пц-во ќе оди на продажба за 250 јурки т.е. ~ 15.500. Ќе ги исконтактирам по ред момците што се пријавија за цела конфигурација. Фала многу за проценките ;)
  --- Споени мислења, 27 Мај 2020 ---
  Фала на проценките. Пц-то отиде кај едно детенце на коешто мислам многу мерак ќе му направи. Може клуч. Поздрав.
   
  CyberTm, mdeni и на Mario.Bog им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...