• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка PC i5 6600

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Uber-

Gaining Experience
23 август 2017
191
208
Скопје
Ако може проценка на конфигурацијава целосна и дел по дел

Motherboard: Gigabyte GA Z170 HD3
Processor: i5 6600
Ram: 2x 8GB DDR4 SK Hynix 2133Mhz - работат на 2800mhz
Graphics: Sapphire Nitro RX 580 4GB
SSD: 240GB
HDD: 500GB
PSU: Gamestorm 550w
2x 80mm fans

Инсталирани
Far Cry 5 - average FPS : 82 high settings
CSGO - average FPS 238 high settings
PUBG - average fps 130 low settings, 85 high settings IMG_20210216_123733.jpeg IMG_20210216_122808.jpeg

Испратено од VOG-L29 преку IT.mk форум апликација
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,363
8,646
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
1614636103051.png

Не смееме да проценуваме графички. Без графичка комплет ~15+ иљади, зависи од гаранции.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,083
16,402
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
24k
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,472
Мислења
845,155
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно