• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено PC i3 4170 B81М 8GB RAM SSD 240GB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Source441

Gaining Experience
17 јануари 2013
66
59
Продавам конфигурација:

MB: Gigabyte GA-B85M-DS3H-A
CPU: Intel Core i3 4170
RAM: 8GB DDR3 1600 (2x4GB)
HDD: 1TB Toshoba 7200RPM
PSU: Gembird 450W
Case + Windows 8.1 Home лиценца (може надоградба на Windows 10 Home)

Нема гаранција.


Цена: 9000 денари
078 - 218 - 004 - Благој
 

Атачменти

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,741
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно