Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

PC Gaming i7 8700k, z370, 16GB DDR4 , RX570 8GB , SSD ...

Статус
Затворена за нови мислења.

dzunko

Gaining Experience
26 септември 2007
391
383
Битола
dzunko додаде нов оглас:

PC Gaming i7 8700k, z370, 16GB DDR4 , RX570 8GB , SSD ... - 23.500 ден.

Продавам половен gaming компјутер во целосно исправна состојба:
-MB : Asus Z370-A
-CPU : I7 8700K 12M Cache, up to 4.70 GHz
-GPU : MSI RX570 ARMOR OC 8GB
-RAM : Kingston Predator 16GB DDR4 ( 2x8GB) 3200MHz
-SSD : 256 GB SanDisk m2 ( 100% )
-HDD : 1TB WD ( 100% )
-CASE : Modecom Oberon Pro White.Tower
-PSU : Sharkoon SHP 500W 80+ Bronze
-Cooler : DeepCool Gammax blue
-2 kuleri : napred i nazad led

Цена : 23500ден

Компјутерот функционира без проблем. Има нова WIN10 инсталација
Повеќе...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.262
Мислења
977.649
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно