Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

PC Full Setup | 1600AF | 1660Super | 16GB | Monitor + периферија

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
85
116
dariuus додаде нов оглас:

PC Full Setup | 1600AF | 1660Super | 16GB | Monitor + периферија - Проценка

Здраво ми треба проценка на следните работи :

PC:
CPU : AMD Ryzen 5 1600AF
GPU : Asus TUF GTX 1660 Super 6GB
MB : Asus A320M-K
RAM : Geil Orion 2x8GB 3200MHz
SSD : Samsung 970 EVO Plus 500GB
HDD : WD Caviar Blue 1TB
PSU : Raidmax Vortex 600W 80+

Монитор : Samsung LS 24AG300 144Hz
Маус : Glorious Model D- Matte White
Слушалки : Razer BlackShark V2X White
Тастатура : eShark Kodachi TKL
Мауспад : Glorious XL

Сите компоненти на компјутерот имаат преостаната гаранција од 6 месеци освен рамот...

Видете го целиот оглас...
 

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
85
116
Слики
 

Атачменти

 • 1000018119.jpg
  1000018119.jpg
  66,4 KB · Прегледи: 52
 • 1000018120.jpg
  1000018120.jpg
  130,1 KB · Прегледи: 53
 • 1000018121.jpg
  1000018121.jpg
  146,4 KB · Прегледи: 48
 • 1000018122.jpg
  1000018122.jpg
  73,9 KB · Прегледи: 48
 • 1000018123.jpg
  1000018123.jpg
  76,8 KB · Прегледи: 51

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.661
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
CPU : AMD Ryzen 5 1600AF = 2500
GPU : Asus TUF GTX 1660 Super 6GB = 6500
MB : Asus A320M-K = 2000
RAM : Geil Orion 2x8GB 3200MHz = 1800
SSD : Samsung 970 EVO Plus 500GB = 2000
HDD : WD Caviar Blue 1TB = 1500
PSU : Raidmax Vortex 600W 80+ = 1700
Case: Cooler Master ? = 1500

20к топтан излегува


Монитор : Samsung LS 24AG300 144Hz = 5500
 

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
85
116
Оди на продажба пцто за 20000
Останатото може во порака да се договориме.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.492
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно