Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PC донесено од вонземјаните!!! Alienware Area -51 ALX

Dark_Crow

Intern
10 април 2007
89
0
www.myspace.com
Alienware Area51 ALX
creative_full_oobe_big.jpg


Како што гледате дизајнот е предобар за да биде вистинит.. Да не зборуваме за хардверските компоненти.....

Operating Systems
Windows Vista Ultimate

Processors, Chipset & Memory
Intel Core 2 Extreme Processor with Quad Core Technology
Extreme 2.66GHz, 1066MHz FSB, 1 x 8MB full-speed level 2 Cache - Overclocked to 3.2GHz
NVIDIA nForce 680i SLI
Standard 2GB Dual CHannel DDR2 SDRAM at 1066MHz
Up to 4GB of system memory

Graphics & Video
Standard Dual NVIDIA GeForce 8800 GTX SLI
Up to 2 x 768MB GDDR3 dedicated video memory
Quad DVI and S-Video outputs with quad-display support*
Full DirectX 10 and OpenGL 2.0 graphics compatibility
NVIDIA SLI-Ready
*Dependent upon graphics configuration

Connectivity
Video out: Four DVI Connectors
TV out: Two S-Video Out Connectors

Storage
Hard Drive Options
RAID: Options 0 and 1 Available
RPM: Starting at 7,200 up to 10,000
Capacity: Starting at 500GB up to 1TB per Drive (4 Drives Maximum)
Interface: Serial ATA 3Gb/s

Optical Drive Options
Standard 18x Dual Layer DVDR/W Drive
Optional 16x Dual Layer DVDR/W Drive w/LightScribe Technology
Optional 2x Blu-ray Disc (BD-ROM) Reader / Writer
Digital Media
Optional 28-in-1 digital media reader / writer

Audio
Standard High Definition Surround Sound Audio
Supports 8channel (7.1) 24bit audio
Optional Sound Blaster X-Fi High Definition Surround Sound Audio
Supports 8-channel (7.1) 24-bit high-definition audio
Up to 64MB dedicated Audio XRAM
Connectivity - Standard Audio:
Eight-channel analog jacks (Rear)
One Optical digital output (Rear)
One 1/8" analog headphones jack (Front)
One 1/8" analog microphone jack (Front)

Peripheral Connects
One PS/2 keyboard port
One PS/2 mouse port
Two FireWire 400 port (Front)
Eight Hi-Speed USB 2.0 ports (6 Back / 2 Front)
One External SATA 1.5Gb port

Цената на овој компјутер изнесува 5649 долари па ако сте одлучиле да го купите добивате гратис маичка и пенкало :D :D :D

Извор:
http://www.alienware.com/product_de...?SysCode=PC-AREA51-ALX-R6&SubCode=SKU-DEFAULT
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Баш се чудев дека да ги раситнам парите баба што ми ги даде од пензија
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Едно не ми е јасно мене, ова е вонземјанско летало или пак компјутер :confused:
Хмм... тотално лудило :D
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
abe dobro pc ..ama nikogas ne bi dal pari za alienware.
Specifications
spacer.gif
overview-hero.jpg


* Two 3.0GHz Dual-Core Intel Xeon
* 4GB (4 x 1GB)
* 500GB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s
* 4 x NVIDIA GeForce 7300 GT 256MB
* One 16x SuperDrive
* Apple Keyboard and Mighty Mouse - U.S. English
* Mac OS X - U.S. English

(go ima i vo 8-core version)
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Нели сега заедно се Alienware+DELL за оваа комбинација би ја дал таа сума и тоа како (кога би имал толку кеш)...ова е лудило од машина...
NO COMENT....
 
D

DimitarMK

Гостин
abe dobro pc ..ama nikogas ne bi dal pari za alienware.
Specifications
spacer.gif
overview-hero.jpg


* Two 3.0GHz Dual-Core Intel Xeon
* 4GB (4 x 1GB)
* 500GB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s
* 4 x NVIDIA GeForce 7300 GT 256MB
* One 16x SuperDrive
* Apple Keyboard and Mighty Mouse - U.S. English
* Mac OS X - U.S. English

(go ima i vo 8-core version)


и ја би го купил овој на Apple,а после со bootcamp ќе му стаам Vista.
 

winnybt

Intern
5 јуни 2007
23
0
Alienware Area51 ALX
creative_full_oobe_big.jpg


Како што гледате дизајнот е предобар за да биде вистинит.. Да не зборуваме за хардверските компоненти.....

Operating Systems
Windows� Vista� Ultimate

Processors, Chipset & Memory
Intel Core 2 Extreme Processor with Quad Core Technology
Extreme 2.66GHz, 1066MHz FSB, 1 x 8MB full-speed level 2 Cache - Overclocked to 3.2GHz
NVIDIA nForce 680i SLI
Standard 2GB Dual CHannel DDR2 SDRAM at 1066MHz
Up to 4GB of system memory

Graphics & Video
Standard Dual NVIDIA GeForce 8800 GTX SLI
Up to 2 x 768MB GDDR3 dedicated video memory
Quad DVI and S-Video outputs with quad-display support*
Full DirectX� 10 and OpenGL� 2.0 graphics compatibility
NVIDIA SLI-Ready
*Dependent upon graphics configuration

Connectivity
Video out: Four DVI Connectors
TV out: Two S-Video Out Connectors

Storage
Hard Drive Options
RAID: Options 0 and 1 Available
RPM: Starting at 7,200 up to 10,000
Capacity: Starting at 500GB up to 1TB per Drive (4 Drives Maximum)
Interface: Serial ATA 3Gb/s

Optical Drive Options
Standard 18x Dual Layer DVD�R/W Drive
Optional 16x Dual Layer DVD�R/W Drive w/LightScribe Technology
Optional 2x Blu-ray Disc (BD-ROM) Reader / Writer
Digital Media
Optional 28-in-1 digital media reader / writer

Audio
Standard High Definition Surround Sound Audio
Supports 8�channel (7.1) 24�bit audio
Optional Sound Blaster X-Fi High Definition Surround Sound Audio
Supports 8-channel (7.1) 24-bit high-definition audio
Up to 64MB dedicated Audio XRAM
Connectivity - Standard Audio:
Eight-channel analog jacks (Rear)
One Optical digital output (Rear)
One 1/8" analog headphones jack (Front)
One 1/8" analog microphone jack (Front)

Peripheral Connects
One PS/2 keyboard port
One PS/2 mouse port
Two FireWire 400 port (Front)
Eight Hi-Speed USB 2.0 ports (6 Back / 2 Front)
One External SATA 1.5Gb port

Цената на овој компјутер изнесува 5649 долари па ако сте одлучиле да го купите добивате гратис маичка и пенкало :D :D :D

Извор:
http://www.alienware.com/product_de...?SysCode=PC-AREA51-ALX-R6&SubCode=SKU-DEFAULT

mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
preeedobrooooo coooooooool a so pari idi vo nasi ova cenava mi se slosi ko ja vidov?
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Одма ќе го купам. Одамна немам пенкало покрај компјутеров.
 

::FROST::

Баниран/a
6 јануари 2008
26
0
Колку пари имааат американците само за пенкало пц-то ќе го купат...
 

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Alienware e super, ja imam laptop, na staro go kupiv i eftino mi izleze, cudovo e brzo ko singerica coece...
A da gi imam ovie pari sigurno nema za ovaa penkalo da gi dadam... ke si kupam kola !!
 

virus_

Intern
27 ноември 2007
32
1
Pa se mislam da go zeam samo ako moze staro za novo so doplata i ako ima od maickite XXL
da ne si imam problem so brojceto.
Samo prvin ke treba u oglas da ja dadam kolata na tatko mi
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Луѓе, го купив ова и се разочарав: пенкалото некогаш пишува, некогаш не, а и привезокот е многу мал, едвај 3 клуча можеш да ставиш. Ај нека поминат празнициве и им го носам назад.
 

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
more toj so ima pari kompjuterov ke go kupi samo za penkaloto i maickata da vidi so model se za kompjuterot ic gajle ne mu e heheheheh se zezam stvarno cool kompjuter!!!!!!!!!!!!!
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
за тие пари сами ќе си склопите 2 пати подобра конфигурација. за некое евро екстра може и skutrail да се купи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно