1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PC desk

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 11 Август 2019.

Тагови:
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  desk 2.jpg IMG_20170131_034815.jpg 19550832_10213268960541726_438843536_n.jpg
  4-5 godini staro za izrabotka potroseni okolu 24000 (a vo vrednost e priceless!), izraboteno od drvo, metal, plexi(za radijator i fan) i staklo, moze da se stavat 2 kompjuteri vo nego. ima i rgb lenta na 3 strani. na slikata kade biroto e so crvena boja, e postaven 360mm radijator so debelina od 6.5cm (ako na nekoj mu e strav da ne pukne pleksiglasot) samo ne prestegnuvajte i nema da pukne. ima poseben zaden del kade izleguvaat kabli od maticnata i grafickata koe e zatvoreno i ovozmozuva kable management. podizgrebano e na nekoi kjosinja, i mu treba nova farba ili marker. 3 taster kopcinja za sekoj PC (2). dimenzii 139dolzina, 83 sirina 77 visina. podarok fanhub od deepcool so usb3.0 i card reader koristen pretezno samo za usb pc desk.jpg
  p.s izvinete za haosot na poslednata slika, ako ima cigari na biroto, ne e puseno vo prostorijata, i sum vo malku haos niz doma zaradi remont
   
  1s3ct0wN, b.a и на farkizz им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  Го продаваш? Проценка?
   
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  za izrabotka potroseni okolu 24000 (a vo vrednost e priceless!)

  тоа би значело дека го продаваш 24.000 ден? Не ти е баш јасно нагласено.
   
  Вајкинг, esquimaux и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  moja greska, imav napisano pa redaktirav tekst, i najverojatno sum zaboravil da pisam cena, 16000mkd
  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
  1s3ct0wN, gOJDO, gocetan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,394
  13,460
  23 Јануари 2008
  Манга
  Сликни го малку поубаво без предмети и до отворен капак. Вска не е прегледно, нема претстава како изгледа на светло.
   
  Oktar, Tomislav96 и на rippermkd им се допаѓа ова.
 7. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  свесен сум за муабетов ама низ дома ми е малку хаос како што пишав погоре, и за некој ден да потсредам малку ќе има слики
   
  На 1s3ct0wN и Skorp им се допаѓа ова.
 8. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  411
  325
  11 Декември 2009
  Една панел плоча =35евра
  Ногарки 2х15=30 евра
  Стакло ако е дебело барем 8мм =15евра
  Останат материјал нека има 50 евра
  Вкупно 130 евра(еве и 200евра нека бидат)
  На што е потрошено 400 евра?
   
 10. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  stakloto e 8cm, pleksiglasot e laserski secen pred 5-6 godini toa znam mn me fati, nogarkite se praveni od zelezo, drug majstor, racunaj od 5 dusi e praveno, panelot e neoboen mediapan, unistiv 2 solidni kukjista togas CM ednoto i thermaltake, ne se sekjavam na modelite. najmnogu po majsrori dadov pari. sto ne zemes ti da napravis edno, pa da komentiras?

  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
  LuigiMKD, barneymk и на Mario.Bog им се допаѓа ова.
 11. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  411
  325
  11 Декември 2009
  Па имам направено, многу подобро од твоево, не ме фати ни приближно на тоа што ти го кажуваш(можеш да го видиш во соодветната тема )
  А зошто си уништил 2 солидни кучишта?
  Си можел да уништиш или 2 најевтини или да ги заштрафиш плочите на панелот
  Јас како подлога ставив 8мм ласерски сечен плексиглас
   

  Прикачени датотеки:

  shooter, PC_GAMER и на crash им се допаѓа ова.
 12. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  tvoevo kolkavo e? gi vide dimenziite na moeto? povekje od duplo pogolemo e

  Испратено од Mi A2 Lite преку IT.mk форум апликација
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,374
  3,696
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Се гледа дека е многу вложувано и дека многу работа имало у него. Според мене реална цена моментална околу 12.000 - 13.000 .
  И истово да се склопе сеа ипак би коштало пак над 350-400е со тоа што сеа можда и материјалот е поскап и поскапа работна рака.
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,303
  4,517
  18 Септември 2013
  Машко
  Нема потреба од докажување колку е вложено. Членот го правел по свој мерак, и тука нема замерки. Но треба да разбере дека ова се субјективни работи и изгледот, фумкционалноста а и димензиите нема да им одговараат на сите. Впрочем што ги спречува другите да си направат и тие нешто кастом по нивни вкус?

  Пишав само во надеж да објаснам дека колку и да чинело и колку и да е добро - ќе биде тешко да се продаде и би кажал само да се занемари секаква проценка и членот да го огласи на реклама5 без цена и да прима понуди. Па првата што ќе му одговара нека ја прифати.

  Биди спремен на бавна продажба.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 15. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  веќе долго време бавно оди, евентуално да го понудам во некој дуќан или играчница па таму ако го продадат арно.. јас подолго време не го користам, зашто премногу менувам хардвер и ми е малку тешко да преповрзувам работи. ако го ставам на сред соба нема да имам проблеми, ама ќе е на сред соба, и не живеам во “белата куќа“ :)
   
 16. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  411
  325
  11 Декември 2009
  Моето Биро
  140x80x75цм е целото
  90х55 е отворот за стаклото, од левата страна има 12цм, од десната 38цм
  Изработено од фарбан мдф 30мм горниот дел, а конструкција од црна иверица 25мм
  Еве и цени
  Мдф 30мм 1,1м2х16евра м2=17.6евра+3 евра отвор за стакло на ЦНЦ=20,6евра
  Фарбање 1,1м2х15е=16,5евра
  Црна ивер. 25мм половина табла со кантирање = 30евра
  Обработка на ЦНЦ 10 евра
  Плексиглас комплет со обработка 50 евра
  Стакло 0,5м2 20 евра
  Значи вкупно 148,1 евро
  Стави и непредвидени трошоци 50 евра
  Нема да помине 200 евра
  Цениве се кај нас во фирма, не се извадени од ракав
  @Pane24
  За 350-400 евра имаш 2 метри кујна
   
  На PC_GAMER, uwemi, Banjifiko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  moze i da e taka, ama jas nemav "kaj mene u firma". jas koga im kazuvav sto e rabotata, sigurno sakaa da grabnat sto povekje. najevtino pominav so mediapanot, koj go rabotese prijatel, iako i nego ne sakav da go ostavam bez rabotna raka. samo secenjeto na plexito me fati po 1500mkd od parce ( 3 se) zasto bese EDEN vo Bitola, i si drzese monopol. za zelezata imase povekje zavaruvaci, ama ne sakav da se poznava zavaruvanoto, oti tuka i lugjeto se naviknati samo da "funkcionira" bez estetski izgled, i se razbira otidov kaj najdobriot (tuka i tarifata isto takva bese)... da ne se objasnuvam, koj kako saka neka ponudi cena, sega vekje mi e samo za da se otarasam od nego, zasto imam druga zamisla za prostorot
   
 18. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  425
  236
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  btw @undergrounde. kako toa vo istite tie 140cm, kaj mene sobira 2 PC-a rasporedeni kako kaj tebe(3 ako zapnes uste eden na sredina mozes da stavis, a kaj tebe eden samo? :)
   
 19. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  411
  325
  11 Декември 2009
  140 цм е целото, отвор за стакло 90х55цм, просторот за ПЦ-то е некаде 85х50цм
  Плочата е 30цм+ радијатор лево 15цм+ графичка десно 15цм + 5цм вентилатори лево и десно и уште по некаде 10цм простор лево и десно и толку е просторот
  Немав намера да го расипувам огласот, само што кога прочитав дека си потрошил 24000 за тоа биро, малку се испровоцирав
  Инаку цените што ги пишав се тие по кои го продаваме материјалот, не се тие цени за мене
   
Слични теми
 1. taranenik
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,902
 2. neW1
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,551
 3. Jokerski
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,104
 4. Enforcer_
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,367
 5. Astro
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  622
Вчитување...

Сподели

Вчитување...