1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка PC Делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од pacerMK, 24 Мај 2020.

 1. pacerMK

  pacerMK
  Gaining Experience

  108
  160
  28 Декември 2015
  Машко
  Студент
  Здраво друштво. Би ве замолил за проценка на следниве делови.

  Intel i5 6500 (6M Cache, up to 3.60 GHz)
  Asus H110M-R
  12GB DDR4 RAM 2133Mhz (1x8GB, 1x4GB)

  Благодарам.
   
  На MachineBoy556 и champagnepepe им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,002
  1,253
  9 Јуни 2015
  Машко
  i5 6500 = 4000
  H110M-R = 1500
  1x8GB = 1600 + 1x4GB = 900 = 2500
   
  На pacerMK и toplel им се допаѓа ова.
 3. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  817
  22 Април 2011
  Машко
  Да се оформи цена заинтересиран сум за рамот и процесорот.
   
Слични теми
 1. Commie
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,164
 2. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  923
 3. xCorbe
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  850
 4. StefAngel
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  19,898
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,429
Вчитување...

Сподели

Вчитување...