1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ПЦ делови(CPU,GPU,RAM, COOLER)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 14 Август 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам делови за десктоп ПЦ:
  Intel i5 2300 + stock cooler - 2000 денари
  CM TX3 само за интел - 500 денари
  8GB DDR3 1600MHZ GOODRAM - 1300 денари
  MSI N9400 Silent пасивна - 500 денари

  Може и замена за сите делови или некој од деловите со 24"-27" монитор со моја доплата . :)
   
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Процесорот и рамот резервирани (продадени).
  За кулерот предност има Вајкинг.
   
  На Efrem му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Остана само графичката :)
   
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко
  Графичката е резервирана
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  614
  15 Декември 2013
  Машко

Сподели

Вчитување...