1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Paypal -vadam pari

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од goranzoran, 3 Јули 2012.

 1. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Сите што неможат да си ги извадат парите од нивната пејпал сметка може да ме контактираат по ПП или на следнава мејл адреса goranzoran19@yahoo.com
  Парите ги добивате после 3 работни дена во кеш на рака во денари.
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  307
  274
  10 Јуни 2011
  Машко
  За сите што имаат проблем со довербата, јас можам да ви потврдам дека веке извадивме неколку пати по 500$+ со goranzoran...
  болем ЛИКЕ имаш од мене друже, секоја чест! ке те барам пак во најскоро време чим соберам некоја пара на PayPal...
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Фала друже као подвижна реклама си :)
   
  На bogev4eboy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  Хмм, вака сега друже јас имам пари на пејпал и неможам да ги извадам одамна барам некој да направи промена...

  Пример јас да му ги пратам на неговиот пејпал а он на монеубоокерс да ги прати но засега не најдов таков, но ја прочитав оваа тема сега конкетно објасни ми како ти иде твојот сервис како ќе ги извадиш парите пример 54,23$ ?
   
 5. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Ќе ги пратиш на моја пејпал сметка а јас за три работни дена ти ги давам на рака во денари или пак ако сакаш може на трансакциска да ти ги префрлам.
  Од причина што имам фиксни трошоци наплаќам 4% од сумата што ја вадиме но минимумот на трансакција е 400 долари.
   
 6. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
  vazi !!!
   
  На Logic му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  1. Не те ни познавам?
  2. Како да ти ги пратам парите?
  3. Од каде ќе знам дека стварно ќе ми ги дадеш парите
  4. Како можам да ти верувам?
  5. По муабетов не ми изгледа за сериозно?
  6. Доколку ти верувам и се најдеме ти ги пратам парите што корист имаш ти од тоа?
   
  На misko195 и AnTToNNiO им се допаѓа ова.
 8. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  1. Дојди кај мене дома ќе се запознаеме.
  2. Ти кажав како.
  3. Ќе ти ги дадам за 3 работни дена ако не ги добиеш парите за 3 работни дена отвори dispute на пејпал и повлечи си ги назад.
  4. Ако се работи за поголема сума на пари и инсистираш може и кај нотар да идеме.
  5. Не гледам што овде не ти е јасно и сериозно јас работам со повеќе луѓе меѓу кои има и на форумов, апсолутно немам намера поради 54 долари ниту пак поради 400 долари да ја загубам таа доверба, што имам јас од тие 400 долари што ќе правам кога ќе ги потрошам а никој нема доверба во мене?
  6. Зимам 4 %
  На крајот на краиштата пак и немора да ми ги праќаш и не ми верувај едноставно чувај си ги на paypal или пак потроши ги на ebay, понудава важи за оние што заработуваат и ги исплаќаат на нивната сметка на paypal а сакаат парите да ги трошат во македонија.
   
  cacule, Costigan_Jr и на DarkoKicevo им се допаѓа ова.
 9. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  Ае уште едно прашање од овие 54,23$ 4% за тебе колку останува за мене ?
   
  На DarkoKicevo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  516
  312
  2 Март 2010
  Машко
  По сите математики, за тебе 52.0608$ за него 2,1692$.
   
  На stefan_off и DarkoKicevo им се допаѓа ова.
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Од причина што постојат фиксни трошоци кои при вадење на парите ми ги наплатуваат како 5 долари без разлика на висината на трансакцијата + одреден фиксен процент на трансферот како и конверзијата, на мене а и на тебе, нема да ни се исплати да вадиме 54 долари, затоа минимумот е 400 долари и 4% важат за таа сума и суми поголеми од нејзе!
   
 12. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  307
  274
  10 Јуни 2011
  Машко
  Јас не се секавам колку точно извадив преку goranzoran
  до сега, меѓутоа можам од прилика да ви напишам овде за сите оние кои не му верувате... Јас до првата трансакција ни го знаев ни познавав но ми делуваше озбилно и немав мн што да изгубам во случајот...
  Со сигурност извадив првиот пат 500-600$ потоа после околу 2 недели извадивме уште (400-500$) после тоа имаше уште една трансакција не памтам која сума, па имаше уште една од 1000$, и последната сеа за сеа беше пред ептен скоро време исто така 400$...
  поздрав, доста ви е објаснување сакате верувајте му ако некете неморате (како што и самиот ви кажа)...
   
  На DarkoKicevo и goranzoran им се допаѓа ова.
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Пошо имав прашања од типот не сум од Скопје како ќе се раздолжиме?
  Може да ви ги префрлам парите директно на ваша сметка во банка.
   
  На DarkoKicevo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DarkoKicevo

  DarkoKicevo
  Баниран/a

  107
  21
  27 Јуни 2012
  Машко
  звучи интересно
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,257
  24,087
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Извинете а дали има некој што може да ми направи услуга со плаќање со paypal?
  Ми треба да се плати околу 70е во Германија. Ја ви давам толку пари кеш вие само плаќате на сметката и истите производи стигаат кај мене на адреса. АКо има некој што може ваква услуга да ми заврши нека ме контактира по пп.

  Фала.

  И нормално има пиво од мене гратис.
   
 16. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,765
  1,528
  22 oктомври 2012
  Машко
  Имаш ПП ;)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Од денес веќе ќе може да се вадат и суми под 400 долари
  За суми над 2400$ провизијата е 3,5%
  За суми од 400 до 2400$ провизијата е 4%
  За суми од 100 до 400$ провизијата е 5%
  Под 100$ не вадам.
   
  Duke, Alucard и на jovica3 им се допаѓа ова.
 18. sime54

  sime54
  Intern

  18
  2
  15 Јануари 2013
  Машко
  koristev paypal od clen od familija od germanija edno 2 godini ... i ja viknava u finansii od kade stignuvaat parite sitni 2-300 e i edns stigna 1200e posle toa stiga poziv ... deka se perat pari ... krivicno .... i so kumi moli student ... go zatvori paypalot i nejke da slusne da mi otvori nov ... limit 2500e god ... sega ima moznost u kosovo u g jankovic ima germanska banka ekspozitura da izvadis karticka 7-8e primanje plakanje bez provizija u bankata a ovde vadenje od automat so provizija , uplati od nadvor nikoj ne prasuva od kaj ti se ...
   
 19. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  UPDATE
  над 2400$ провизија 3,5%
  од 400 до 2400$ провизија 4%
  под 400$ не вадам
   
  На Duke му/ѝ се допаѓа ова.
 20. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Да и направам refresh на темава да не ја заборавите :)
   
  На antibiotic1 и Alucard им се допаѓа ова.
 21. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Банката што ја користам направи промена во висината на процентот на конверзија за 2 % проценти.
  Од денес
  UPDATE
  над 2400$ провизија 5,5%
  од 400 до 2400$ провизија 6%
  под 400$ не вадам
   
  На Duke му/ѝ се допаѓа ова.
 22. d0nez

  d0nez
  Intern

  6
  1
  21 Јануари 2014
  Машко

  Здраво Горан,

  Сакам да те прашам нешто надвор од твоите услуги... во врска со твојот ПејПал, дали го потврди идентитетот на акаунтот?

  Имам сметка во Америчка банка, ПејПалот ми е 2 години стар, верифициран со телефон, ssn , адреса и се ... али се изглупирав летово сакав од сметка да ставам пари на пејпал и во AddFunds кога стиснав ми се деси ова најновово - потврда на идентитет со лична карта, пасош слики бла бла. Сега пак ми ставија лимит... немам никаков лимит на ПРИМАЊЕ или ВАДЕЊЕ на пари, единствено неможам да СТАВАМ кеш во акаунтот (а и да сакам морам преку ПејПал картичка во америка). Прочитав на многу места дека немаат право да го прават тоа, ниту дека е морално ... али од МК несакам да го направам да не се деси поголема беља..

  Дали го реши некако проблемот или функционираш и со тоа?!

  Фала и поздрав!
   
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,885
  2,445
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Потврден ми е идентитетот.
  Искрено не ти го разбирам проблемот?
  Нема што да ставаш на акаунтот. Пејпал кога ќе купуваш нешто ќе си ги повлече парите од сметката од банка.
   
 24. d0nez

  d0nez
  Intern

  6
  1
  21 Јануари 2014
  Машко
  Тотално по грешка стиснав AddFunds немав намера да ставам.. али то е.

  Ѕирни ТУКА

  Една слика 1000 зборови :) инаку не сум сретнал некој со верифициран акаунт тука, затоа ме интересира твоето мислење. До сега немав никаков проблем а сите приходи тука ми стигаат.. да знам дали е задолжително. и Фала!
   
 25. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,828
  4,367
  20 Февруари 2011
  Машко
  Za kakov verifikuvan account stanuva zbor jas povlekov 20$ od paypal pred nedela dena deneska mi stignaa u banka i sto verifikuvan mi e accountot ili sto ?
   
Слични теми
 1. sp1on
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,172
 2. ViktorGrebenaroski
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  932
 3. DonFrozex
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  4,309
 4. Nestoro
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  159
 5. efto
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  2,574
Вчитување...

Сподели

Вчитување...