• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,537
1,184
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10


Не може освен ова да го направиш од некој уред кај што нема да ти го побара, пример на телефон.

Исто така многу битно, овие акаунти може да се внесе уште еден број македонски кој потоа се прави да биде примарен па така да овој број веќе нема да ти треба. Ова се прави уште и на самиот почеток кога се верифициара со словенски број.
 

Meltazoid

Intern
31 август 2018
7
0
Skopje
najdov edna devojka od slovenija. Mi go dade brojot. Izgenerirav fejk ID slovenski i rabotev na Tor so pusten VPN. Probav i bez VPN zaso nekogas mozelo da ja narusi privatnosta, ne navlagam.

Povtorno ispadnav somnitelen i otkako 3 koda i stignaa na telefonot i vlegov vo profilot me preceka izvestuvanje deka imam napraveno somnitelni akcii. So samoto toa se zdobiv so restrikcii nisto da ne mozam da pravam na novo napraveniot akaunt.

Ova e nemoguca misija.
 

mkextremer

Practice makes perfect
4 февруари 2014
1,214
1,057
najdov edna devojka od slovenija. Mi go dade brojot. Izgenerirav fejk ID slovenski i rabotev na Tor so pusten VPN. Probav i bez VPN zaso nekogas mozelo da ja narusi privatnosta, ne navlagam.

Povtorno ispadnav somnitelen i otkako 3 koda i stignaa na telefonot i vlegov vo profilot me preceka izvestuvanje deka imam napraveno somnitelni akcii. So samoto toa se zdobiv so restrikcii nisto da ne mozam da pravam na novo napraveniot akaunt.

Ova e nemoguca misija.
Tutorial
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,537
1,184
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,526
3,831
Скопје
najdov edna devojka od slovenija. Mi go dade brojot. Izgenerirav fejk ID slovenski i rabotev na Tor so pusten VPN. Probav i bez VPN zaso nekogas mozelo da ja narusi privatnosta, ne navlagam.

Povtorno ispadnav somnitelen i otkako 3 koda i stignaa na telefonot i vlegov vo profilot me preceka izvestuvanje deka imam napraveno somnitelni akcii. So samoto toa se zdobiv so restrikcii nisto da ne mozam da pravam na novo napraveniot akaunt.

Ova e nemoguca misija.
Знаеш дека е пострашно ова да ти се случи кога ќе имаш пари на сметката, така?
 

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
1,010
986
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Од аспект на безбедност, тор е нешто последно што треба да се користи. Има цели бизниси за детекција на тор проксија и нормално дека ќе бидеш сумнителен. Поарно ВПН да си користел. И со ВПН ќе бидеш сумнителен, но помалце. Најарно ресидент ИП адреса, ама таква мало сутра.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,475
29,255
kalco.ru
5sim.net одбираш Словенија, па одбираш paypal. За 30тина денари добиваш број кој можеш да го внесеш и да добиеш смс за верификација. Бројот ти евалиден 30мин.
 
19 април 2021
4
0
Здраво, имам едно конкретно прашање
Имам отворено PayPal acc со Бугарски пасош на мој пријател, дали може да го поврзам со моја македонска сметка? Дали парите што ќе ми стигаат на сметка ќе треба да ги оправдувам и до која сума би можела да примам без да се даночат? Која банка е најдобра заповрзување со PayPal или сите се исти?
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1,010
636
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Дали би било проблем за една трансакција, ситна сума на пари да ми пратат преку PayPal и потоа да ми легнат на картичка на Комерцијална Банка?


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Cypher

Gaining Experience
29 јули 2012
198
56
Дали би било проблем за една трансакција, ситна сума на пари да ми пратат преку PayPal и потоа да ми легнат на картичка на Комерцијална Банка?


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
ако ти е македонски пејпалот неможеш да примаш пари. Едноставно ќе им излезе ерор кога ќе пробаат да ти префрлат
 
11 октомври 2021
6
1
Дечки здраво,
Сакам да префрлам пари преку Paypal на англиска сметка, имам картичка мастеркард македонска , сакам да прашам:
Дали воопшто може тоа да се направи ? Дали има некој трошок што треба да го знам ? Некоја заврзлама да не има со конвертирање валута ? Дали во денари или во фунти да префрлам ?
Немам досега искуство никакво со праќање пари со пејпал или слично
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,537
1,184
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Можеш од македонски пејпал да праќаш пари било каде, секако во таа валута што ќе плаќаш ќе има некоја конверзија (денар > фунта) и пејпал од она што знам убаво пишува пред да кликнеш „Потврди“ колку и како ќе наплати и по кој курс, така да сметам дека не е страшно ништо. Секако ќе видиш како и што пред да притиснеш „Потврди/Испрати“. Се надевам помогнав.
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Здраво, имам едно конкретно прашање
Имам отворено PayPal acc со Бугарски пасош на мој пријател, дали може да го поврзам со моја македонска сметка? Дали парите што ќе ми стигаат на сметка ќе треба да ги оправдувам и до која сума би можела да примам без да се даночат? Која банка е најдобра заповрзување со PayPal или сите се исти?

Можеш да додадеш македонска картичка на него али на неа мислам дека нема да можеш да повлекуваш средства нека ме исправи некој ако грешам за оваа.Така да најдобро он да ја стави неговата банкарска сметка и на неа да повлекувате.Оваа за данок најдобро да прашаш сметководител.
 

Meliodas123

Intern
25 јуни 2021
3
0
Zdravo sakam da prasam kako moze da se napravi paypal od mk.Znam nesto imase preku slovenija ama ne mi e jasno.Fala odnapred.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,236
4,605
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Za sitni pari mi e ako moze da se naprave bi mi zavrsilo rabota.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Од НЛБ банка земи Visa Electron дебитна картица, напиши ги сите податоци точни само стави држава Словенија, поврзи ја картицата со акаунтот и повлечи си ги парите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно