1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal сега и во Македонија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од pinky, 17 Јуни 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  520
  418
  23 Мај 2009
  [​IMG]
  Оваа недела PayPal ќе стане достапен за Македонија и уште 9 други држави од наш ранг :)

  "Initially, PayPal is only offering 'send money' services for consumers to pay for goods and services."

  "A total of 80 million Internet users stand to gain access to PayPal global services this week, including those in five European markets - Belarus, Macedonia, Moldova, Monaco and Montenegro, four in the African nations of Nigeria, Cameroon, Ivory Coast, and Zimbabwe, as well as Paraguay."

  Веста е објавена од Reuters и Time, така да мислам дека е веродостојна.
   
  На Koen, Milco134, Кристијан и уште 28 други им се допаѓа ова.
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,046
  3,092
  2 Септември 2012
  Машко
  Да видам неверувам ,овие неколку години жедни преку вода не пренесоа...;)
   
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,367
  3,075
  4 Септември 2008
  На Milco134, edin.ademovic, jovica3 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,037
  503
  7 Март 2014
  Машко
  Редно време беше.
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ај што зборите? Господ ги слушнал моите молитви што ги кажував секој вечер пред легнување...
   
  spiritfly, fuUuUzZzZy, jovica3 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,367
  3,075
  4 Септември 2008
  Ќе ги молам модераторите одма да ги заклучат досегашните теми како да се верификуваат картички за да ни тргне работава со чисти раце. :D
   
  На RagingDemon, Luxell, edin.ademovic и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,046
  3,092
  2 Септември 2012
  Машко
  Пред 2 месеца требаше да платам нешто во Словенија 20 евра.
  Значи на страната таму имаше опција плаќање само со пејпал.
  Немав друг избор платив преку Вестерн унион, абе ме заклаа за 20 евра провизија ми земаа 13,5 евра.
  Као имале некоја акција за Босна,Црна гора Србија и некои други 7,5 евра а за Словенија пошто била во европска унија а ние не сме 13,5.
  Фала богу конечно... ако е вистина...мислам ако го спроведат.:)
   
  Последна промена: 17 Јуни 2014
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,094
  4,508
  4 ноември 2013
  Машко
  Браво... одлична вест !
   
 10. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,759
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Wait what... Не верувам додека не видам Македонија на сајтот :)
   
  На stefan_v и vlavot им се допаѓа ова.
 11. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Моите молитви се остварија!!! Ова е ПреПреПрекрасна вест. :D
   
  На Milco134 и jovica3 им се допаѓа ова.
 12. Allex

  Allex
  Practice makes perfect

  817
  1,055
  8 Март 2013
  Машко
  Ќе треба нови акаунти да правиме или ќе може само на постоечките да смениме држава??
   
 13. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Ќе мора да правиш нови, ама со нив само може да се плаќа, убаво е нагласено.
   
 14. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Напредок!
  + под уставно име сме.
  За момент почувстував дека и кај нас е 2014 год. :)
   
  poljakot, STEFF и на DrMTR им се допаѓа ова.
 15. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,023
  1,539
  25 Јануари 2008
  Машко
  Добра вест е ова.Конечно и ние да можиме да користиме легално без финти.
   
 16. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,402
  27 Март 2014
  makar samo za plakanje, rabotava e odlicna. So tek na vreme, ke ni dozvolat i da primame pari :)
   
 17. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  Јас мислам дека ке можи и на следниов начин,постоечкиот акаунт да се деактивира што до сега се користеше преку словенија и да се,отвори нов акаунт ко ке ка вметнат мк во листа со истата картичка како и до сега што си била пак ке си работи.
   
 18. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Шуми се рабуди ,Пејпал во Македонија

  [​IMG]
   
  Последна промена: 17 Јуни 2014
  На Luxell, Costigan_Jr, jovica3 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. tomi

  tomi
  Guru

  9,816
  9,055
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Da pocekame da vidime da ne iskoci novo prolongiranje na datumot
   
 20. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  За ова вреди да се вади и нова картичка :)
   
 21. stranger777

  stranger777
  Gaining Experience

  329
  113
  27 oктомври 2013
  Машко
  После за withdraw ке чекаме уште 5 години ;)
   
  На it.freak и uwemi им се допаѓа ова.
 22. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,565
  3,507
  11 Декември 2008
  Машко
  111.PNG
   
  На RagingDemon, kire_33, Tawe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Мислам дека за ден веќе ќе може да се активира ова. Поточно од Вторник 17.06.2014, сега незнам во колку точно ќе го активираат(најверојатно утре попладне) тоа ама најверојатно некој cron job имаат ставено тоа да им се апдејтува, зашто имаат повеќе внатрешни страни кои треба да се апдејтуваат, па логично е да пуштат се од еднаш.
   
 24. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,747
  26,370
  4 Септември 2008
 25. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,359
  11,538
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]


  [​IMG]
   
  Последна промена: 17 Јуни 2014
  На RagingDemon, Milco134, Кристијан и уште 18 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...