Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

PayPal i Linkr

ArtLab

Intern
14 февруари 2023
16
9
Kako i mnogu drugi "link in bio" tip na sajtovi Linkr e super i ednostaven za koristenje, plus sto ima opcija i za donacii.

Koga nekoj saka da vi prati pari (kako donacija) moze toa da go napravi so PayPal, credit/debit cards.

Od Linkr ne zimaat provizija ako parite koi vi gi pratile se donacija.

Koga sakate da gi povlecete (withdrawal) parite od Linkr (Linkr balance) toa mozete da go napravite so Payoneer (withdrawal option Payoneer)
 
11 ноември 2023
3
1
Kako i mnogu drugi "link in bio" tip na sajtovi Linkr e super i ednostaven za koristenje, plus sto ima opcija i za donacii.

Koga nekoj saka da vi prati pari (kako donacija) moze toa da go napravi so PayPal, credit/debit cards.

Od Linkr ne zimaat provizija ako parite koi vi gi pratile se donacija.

Koga sakate da gi povlecete (withdrawal) parite od Linkr (Linkr balance) toa mozete da go napravite so Payoneer (withdrawal option Payoneer)
Здраво, дали за заработка со дигитални продукти преку Linkr, се плаќа 10% данок, или треба да се регистрира онлајн бизнис?
 

ArtLab

Intern
14 февруари 2023
16
9
На се што стига на сметка од странство јас плаќам данок... 10% персоналец. Тука Linkr ги вика донации но сепак јас со користам без проблем веќе 2 г скоро и за клиенти кои сакаат да ми платат преку пеј пал... Сите добро знаеме дека плаќања преку пп е децениски проблем, затоа вака може да се снајдеме
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.489
5.739
Процедурално - плаќаш 10% на бруто, што всушност е 11,11% на нето. (Како што викаме дека ДДВ е 5% и 18% на нето, така и ова. Или па владата да смени дека ДДВ е 4,76% и 15,3% од бруто).
 

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
462
220
Прилеп
како да се донира со paypal account на linkr profile во евра, мене ми дава само со картичка да донирам .

профилот на linkr треба во евра да го сетирам.
 
Последна промена:
11 ноември 2023
3
1
Scam bilo, od dekemvri Linkr e hakirana i ima mnogu poplaki deka isplatata sto odi preku platformata ne se slucuva.
 

ArtLab

Intern
14 февруари 2023
16
9
Здраво дечки
Јас без проблеми направив +2К $ преку линкр но тоа беше до кај февруари годинава... Сега сум си на Patreon. Им давам линк од мојот профил и ми плаќаат во долари. За withdrawal од Patreon си функционира Payoneer. Вака се снаоѓам веќе година дена.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.071
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно