1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal, Фемина и од друго по малку

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од Excalibur, 6 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Не е поради страницата, поради интерпункцијата е...
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  155
  40
  3 oктомври 2018
  Женско
  Ја се чудам со кој интелект си ги заработила парите... Just sain'

  Ама сега читам дека се работи за кликање. Јасно ми е...:innocent:
   
  Banjifiko, Daniel86, Uber- и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  Ќе ги замолам членките на ЖДМ и сличните да земат во предвид дека овој форум не е од тој калибар. Фемина е подобар избор, онака за сугестија.
  And this request is made by a woman.
  Благодарам на разбирањето.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Пожелно е дообјаснување за разликата во калибрите на споменатите форуми. Да бидеме поедуцирани сите, не само ЖДМ.
   
 5. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  Прилично е самообјаснувачко.
  Кој видел, и направил компарација - знае.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Тоа е право на личен избор.
  Поентата беше за кои членки на ЖДМ се однесуваше сугестијата? За оние кои покажуваат средни прсти по форумов и се обраќаат со овој, оној или за оние кои пробуваат да им укажат нешто?
   
 7. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  За оние кои користат "ц,ц,ц" во вокабуларот.
  А да, инаку, во право сте. Личен избор е.
  Доколку сте сеирџии, да, нема да ви пречи.
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  Keep calm and keep scrolling...
   
 9. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Значи членките кои користат ц,ц,ц во вокабуларот да одат на Фемина. Јас така го разбирам последново...
   
 10. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  Ваше право е исто така да ги сфаќате работите ама баш во кој контекст Ви одговара.
  Немам намера да губам понатаму време во stating the obvious.
   
 11. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Немам ни јас искрено. Затоа е пожелно да се биде конкретен во обраќањето со цел да се избегне потребата од толкување.
  Обидот за читање мисли некогаш доведува до погрешни заклучоци.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Se e pod kontrola uzivajte sajtov i femina ne se isti ovde ima poveke raboti za tehnologijata a femina e poveke za opsti temi znaci ima razlika i samoto ime ti kazuva za sto se komentira i za sto treba da se komentira it tehnologija znaete li sto i kade i za sto komentirate?
   
 13. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  Човекот поседува моќ за апстрактно размислување.
  Доколку некому треба да му се конкретизираат на буквалистички начин основни апстракни изрази, тука завршува потребата од натамошна дебата.
   
 14. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

  Spored vas site forumi se nerealni duri i femina ?
   
 15. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  Ај не паметувајте многу и вратете се на темата.
   
  BadGirl007, HardCorec и на Blue heart им се допаѓа ова.
 16. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  Chill, немам ни намера, за останатите не знам. Некој се најде triggered сосем непотребно.
  И не се ни трудам да почнам со одговор на последното прашање...so that's that.
   
 17. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  Не ја шири сега и ти. Нели немаш време за губење?
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 18. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,706
  14,440
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Не им се мести ако неќеш да те дупат.
   
  Rukfash, causevd и на krema им се допаѓа ова.
 19. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

   
 20. Blue heart

  Blue heart
  Гостин

 21. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  Време за stating the obvious. На одредени лица.
  Не си една од нив.
   
 22. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,245
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  And Jerry Springer comes in the house.
   
  На krema и esquimaux им се допаѓа ова.
 23. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  593
  985
  16 Јануари 2016
  Машко
  Малце женски ви беа на форумов, сеа многу ќе ви станат :D
   
  На Глупав и Маша им се допаѓа ова.
 24. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Жал ми е, меѓутоа јас размислувам конкретно.

  1. Си дозволувате да сугерирате Ваше мислење на одредена група на членови (апстрактна за останатите), со Ваша индивидуална оценка дека конкретниот форум во кој патем и Вие партиципирате е хендикепиран во одреден поглед.

  2. Ги омаловажувате останатите членови во форумот со констатација дека се сеирџии, а и самата сте учесник во дискусијата.

  3. Предметот на темата не беше како да се направи ручек за 10 минути за некој да се префрли на Фемина форум.

  4. Кога имате повеќе учесници од женски пол, пожелно е да се обратите конкретно на кого се однесува наведената сугестија. Можеби некој ќе заклучи дека Фемина е форум на кој се покажуваат средни прсти...

  Со почит
   
  На Blue heart му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Melisandre

  Melisandre
  Gaining Experience

  143
  264
  6 Мај 2019
  Женско
  Да не речете не помагам...
  Paypal | Фемина Форум
  Инаку, Вашето размислување толку многу ме потсетува на ситуација со "Споделете икона и напишете Амин за здравје", и кога некој ќе покаже дека е чисто суеверие, следува атак од 365 верници. Па сега видете...
   
  На Blue heart и Uber- им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Dj-LiquidTrip
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,664
 2. sp1on
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  2,653
 3. ViktorGrebenaroski
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,176
 4. DeepImpact
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,730
 5. efto
  Одговори:
  70
  Прегледи:
  5,877
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...