• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Payoneer картичка

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
5.993
4.262
Здраво дечки, имам едно прашање молам за совет. Сакам да почнам да работам како фриленсер и поради тоа треба да отворам пејонир сметка, ама не сакам да порачувам картица. Колкави се трошоците за префрлање од пејонир сметката на мојата банкарска сметка? И дали има месечни или годишни трошоци за одржување на пејонир сметката?

Ви благодарам однапред
Зошто ти е Пејонир? Отвори девизна и најди го упатството како се пријавува прилив од странство (и плаќаш 11,11% и толку).
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
215
277
Скопје
Зошто ти е Пејонир? Отвори девизна и најди го упатството како се пријавува прилив од странство (и плаќаш 11,11% и толку).
10% е за физичко лице. Видечемо од новагодина како ќе биде, да не ни требаат пак картичките.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.483
1.417
Скопје
Зошто ти е Пејонир? Отвори девизна и најди го упатството како се пријавува прилив од странство (и плаќаш 11,11% и толку).
ако на почеток почнува со помали таскови и сл. од повеќе различни клиенти .. на мали суми банкарски трансфер е многу лоша опција (пошто е мин 15еура). Во таков случај Пејонир може да служи да собира средства и да си ги префрла еднаш месечно пример. Плус не секој клиент ќе сака да се замара за банкарски трансфер .. со пајонир може да плати со тоа што му одговара него највеќе (плус и опции за валути различни и сл.).
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.415
Мислења
900.380
Членови
32.128
Огласи
506
Најнов член
Edin.0312
На врв Дно